مدیریت اتفاقات پیش بینی نشده در سفر

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، تعطیلات باید آرام سپری گردد و شما از تمامی لحظات آن لذت ببرید، اما ممکن است در سفر هر اتفاقی رخ دهد. ما در اینجا نکاتی را بیان می کنیم که به شما یاری می نماید استرس های ناشی از رخ دادهای ناگوار را مدیریت کنید.

مدیریت اتفاقات پیش بینی نشده در سفر

مسافرت، چه برای تعطیلات و چه کسب و کار، می تواند با خود استرس فراوانی را به همراه بیاورد. هرگونه رویداد غیرمنتظره ای می تواند سفر شما را تحت تأثیر قرار دهد؛ از تأخیر یا لغو پروازها گرفته تا گم شدن چمدان ها و خطوط ورودی امنیتی در فرودگاه ها. هنگامی که همه چیز به طور کامل با توجه به برنامه پیش نمی رود، استرس مسافرت می تواند به سرعت ایجاد گردد و شما را از لذت بردن از تعطیلات محروم کند. مدیریت بحران و استرس می تواند شمارا در هر شرایطی آماده نگه دارد، بدون اینکه به شما آسیبی وارد گردد.

اگر شما برای هر یک از برنامه های سفر خود یک پشتیبان تهیه کنید، در زمان رخ دادهای پیش بینی نشده به راحتی می توانید مسائل را مدیریت کنید. حتی اگر هر تغییری در برنامه به وجود بیاید، شما نگران نمی شوید.در اینجا برخی از مسائل مربوط به مسافرت های رایج و استراتژی های ممکن برای کاهش استرس در مواقع بحرانی را بیان می کنیم:

تأخیر یا کنسل شدن پروازها

مشکل: اگر شما مجبور شوید حتما به یک پرواز خاص برسید، ممکن است یک تأخیر در پرواز یا کنسل شدن آن، اگر برای آن برنامه ریزی نگردد، باعث گردد شما یک روز یا حتی بیشتر از زمان سفر خود را از دست دهید.

استراتژی مدیریت استرس: قبل از خروج از خانه شماره قسمت رزرو بلیت های شرکت هواپیمایی خود را در تلفن همراه تان ذخیره کنید. دیوید لیلت، مدیر ارشد Frommers.com می گوید:

اگر پرواز شما به تعویق بیفتد، می توانید به گیت دپارتمان تهیه و تنظیم بلیت ها بروید و با یک کارشناس آنجا برای رزرو مجدد بلیت خود صحبت کنید. راه ساده تر برای حل آن این است که با شماره تلفن رایگان شرکت هواپیمایی تماس بگیرید. یک رویکرد دیگر این است که به بخش فروش بلیت ها بروید.

اگر اینترنت و یک کامپیوتر در دسترس دارید، برخی از شرکت های هواپیمایی به شما اجازه می دهند تا پرواز خود را بر روی وب سایت آن ها رزرو کنید. شما بعلاوه می توانید به برنامه پروازها نگاه کنید و نزدیک ترین پرواز به برنامه سفرتان را جستجو و انتخاب کنید.

Lytle پیشنهاد می نماید:

به طور کلی برای کاهش ریسک این مسئله، برنامه سفر خود را به روش دیگری تنظیم کنید. معمولا برترین پروازها برای رسیدن به موقع به مقصد، اولین پروازها هستند، پس سعی کنید اولین پرواز را در هر روز رزرو کنید.

زمان انتظار طولانی

مشکل: هیچی چیز خسته نماینده تر از انتظار برای پرواز نیست، مخصوصا هنگامی که بچه ها را به همراه دارید، زیرا آن ها زود صبرشان تمام می گردد و بهانه گیری می نمایند.

استراتژی مدیریت استرس: در این مواقع بهتر است مواردی مانند کتاب برای مطالعه و دی وی دی برای اجرا بر روی کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ ها به همراه ببرید تا شما را هنگام انتظار در فرودگاه سرگرم نمایند. پرواز در اوایل روز و اجتناب از پرواز در روزهای شلوغ سفر می توانند این زمان انتظار را کاهش دهند. هیچ کس دوست ندارد ساعت 6 صبح پرواز کند، اما مطمئنا خیلی بهتر از این است که بخواهید زمان زیادی را منتظر بمانید و به زحمت بیافتید.

گم شدن چمدان ها

مشکل: تصور کنید شما در حال سفر به منطقه ای هستید که آب و هوای آن با مکان فعلی که در آن قرار دارید، بسیار فرق دارد و به همین علت لباس های متناسب با آن مکان را در چمدان گذاشته اید یا اینکه می خواهید به یک سفر کاری مهم بروید، هیچ چیز ناخوشایندتر از آن نیست که چمدان های خود را گم کنید!

استراتژی مدیریت استرس: شما می توانید برای کاهش ریسک این مشکل، همواره مقداری از وسایل ضروری خود ازجمله؛ داروها، تعدادی لباس متناسب و مقداری از لوازم آرایشی اولیه را در کیسه های حمل بسته بندی کنید.

مردم عصبانی

مشکل: سفر باعث ایجاد استرس برای همه از جمله برای شما، مسافران دیگر، کارکنان فرودگاه ها و کارکنان شرکت های هواپیمایی می گردد. کافی است یک نفر آغاز به بی ادبی و عصبانیت کند، این باعث می گردد صحنه برای تحریک دیگران نیز آماده گردد.

استراتژی مدیریت استرس: شما به شخصه سعی کنید مهربان و مؤدب رفتار کنید و هرگز با کارکنان خطوط هوایی درگیر نشوید. این تقصیر آن ها نیست که پرواز شما به تأخیر افتاده یا لغو شده است و در این زمینه کاری نمی توانند انجام دهند. اگر شما با آن ها خوب برخورد کنید، آن ها نیز با شما بهتر همدردی و صحبت می نمایند.

این را همواره به خاطر بسپارید؛ کارکنان خطوط هوایی برای یاری و تسهیل سفرهای شما آنجا هستند، بنابراین هنگامی که یک تأخیر به وجود می آید، آن ها نیز کارشان به تعویق می افتند. شما می توانید مؤدب رفتار کنید، یک لبخند راه دوری نمی رود! درک کنید فردی که در کوشش برای یاری به شما است، در یک محیط استرس زا کار می نماید و احتیاج به همراهی و یاری شما دارد.

نکات اضافی برای داشتن یک سفر بدون استرس

حتی اگر شما برنامه ریزی نموده اید و آماده هستید، باز هم مسافرت می تواند باعث ایجاد استرس و سرخوردگی گردد؛ بنابراین، بهتر است راهکارهایی در نظر بگیرید که به آرامش شما یاری می نمایند.

از قبل تماس بگیرید

پیشاپیش برای جلوگیری از چند ساعت انتظار در فرودگاه برای یک پرواز که به تأخیر افتاده است، با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرید یا به صورت آنلاین آنالیز کنید تا ببینید آیا پرواز شما به موقع انجام می گردد یا خیر. قطعا شما در خانه راحت تر خواهید بود.

پرواز را با دقت برنامه ریزی کنید

اگر شما مجبور هستید از چند پرواز برای رسیدن به مقصد خود بهره ببرید، سعی کنید بین آن ها زمان کافی قرار دهید تا در صورت رخدادهای مختلف دچار استرس و ناراحتی نشوید.

هنگامی که دچار تنش و ناراحتی می شوید

1. برخی از تکنیک های تنفس عمیق را امتحان کنید

یک نفس عمیق بکشید و سپس آرام آن را بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا میزان استرس و تنش خود را کاهش دهید.

2. از تکنیک های مدیتیشن ساده بهره ببرید

عبارت های آرام بخش را به آرامی با خود مرور کنید، مانند: آرام باش، نگران نباش، همه چی روبراهه.

3. تجسم کنید

خود را در مقصد سفر تصور کنید، در حالی که از آنجا لذت می برید. مطمئنا خیلی زود به آنجا می روید و به میزان کافی آنجا می مانید.

4. قبول کنید

برخی مواقع شما واقعا نمی توانید برای شرایط به وجود آمده کاری انجام دهید و کاری از دست تان برنمی آید. به خودتان یادآوری کنید که اتفاقات به وجود آمده از کنترل شما خارج شده است و باید خودتان را با شرایط موجود تطبیق دهید.

هنگامی که یک تأخیری در سفرتان به وجود می آید، ممکن است باعث از دست دادن یک جلسه مهم کاری یا یک برنامه خانوادگی خیلی مهم گردد، گاهی این موضوع می تواند شمارا به شدت عصبانی کند، اما سعی کنید با مدیریت صحیح سفر خود و استراتژی های آرامش بخش، سفری بدون تنش را تجربه کنید.

سفری بدون دغدغه، برای شما آرزومندیم.

منبع: کجارو / everydayhealth.com
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1870

به "مدیریت اتفاقات پیش بینی نشده در سفر" امتیاز دهید

1 کاربر به "مدیریت اتفاقات پیش بینی نشده در سفر" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت اتفاقات پیش بینی نشده در سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید