مدل هایی برای مدیریت و کنترل سفرهای نوروزی، سفر با تورهای گردشگری و یا اقامت در مراکز معتبر

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ولی تیموری در نشستی با حضور رؤسای تشکل های گردشگری درباره سفرهای احتمالی نوروزی، اظهار کرد: جلساتی با ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شده و در آن نشست ها به صورت مفصل موضوعات را بررسی کردیم. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ما دو مدل سفر را پیشنهاد دادیم که می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور اجرا شود. مدل اول سفر با تور است که گردشگران از خدمات تور استفاده می کنند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند داشت که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

مدل هایی برای مدیریت و کنترل سفرهای نوروزی، سفر با تورهای گردشگری و یا اقامت در مراکز معتبر

او اضافه کرد: در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی کنند اما در سفر به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت کنند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود و سلامتی مردم حفظ شود.

معاون گردشگری تاکید کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در نوروز 1400 ایجاد کمپ های گردشگری، چادر زدن، اقامت گردشگران در اماکنی مانند مدارس، زائرسراها، حسینیه ها و ... ممنوع است و این موضوع به استانداران اعلام شده است.

تیموری همچین گفت: در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران مدل های سفرهای احتمالی نوروزی تشریح خواهد شد و فرصت ها و ظرفیت های گردشگری و همچنین صنایع دستی استان های مختلف معرفی می شود.

او یادآور شد: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برنامه ریزی ها و تمهیداتی اندیشیده شده که تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: به همین منظور و با هدف حفظ سلامت مردم و بازدیدکنندگان، مراسم افتتاحیه با حضور تعداد اندکی برگزار خواهد شد و تمهیداتی نیز اندیشیده شده که در طول برگزاری نمایشگاه تجمعی شکل نگیرد. در این نمایشگاه غرفه ها نسبت به سال های قبل کمتر شده و امیدواریم با سرانجام کرونا، گشایشی در کسب و کارهای حوزه گردشگری ایجاد شود.

تیموری گفت: در این دوره از نمایشگاه وزیر گردشگری و تجارت ونزوئلا حضور می یابد و هیأتی از بخش خصوصی این کشور نیز در این نمایشگاه حضور خواهند یافت تا ظرفیت های گردشگری ایران و ونزوئلا بررسی شود.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1415

به "مدل هایی برای مدیریت و کنترل سفرهای نوروزی، سفر با تورهای گردشگری و یا اقامت در مراکز معتبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل هایی برای مدیریت و کنترل سفرهای نوروزی، سفر با تورهای گردشگری و یا اقامت در مراکز معتبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید