عمرانی: مردم و خانواده ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر مشارکت نمایند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: اگر علاوه بر مسئولان، مردم و خانواده ها در عرصه مبارزه با موادمخدر مشارکت نکنند، این مبارزه به لحاظ ساختاری پیروز نخواهد شد.

عمرانی: مردم و خانواده ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر مشارکت نمایند

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی ویلای مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه اینترنتی مأوا، به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سعید عمرانی روز سه شنبه در نشست تخصصی با مسئولان و دست اندرکاران امر مبارزه با موادمخدر گفت: در منطقه ای واقع شدیم که یکی از فراوریکنندگان مواد مخدر جهان کنار ماست و با حضور نیرو های غربی در افغانستان، فراوری مواد مخدر آن کشور به بیش از 9 هزار تن رسیده است.

وی اضافه کرد: در بخش قضایی و انتظامی سه وظیفه مهم معتادان متجاهر، خرده فروشان و ضربه به بنیان های قاچاقچیان وجود دارد که خلل در این حوزه ها، فرایند مبارزه مواد مخدر را تحت تاثیر قرار می دهد.

معاون قضایی دادستان کل کشور اضافه کرد: بنابر قانون، مدت نگهداری معتادان سه ماه است در حالیکه هیچ معتادی در طول این مدت به شرایط عادی و جامعه بازنمی گردد لذا این قانون باید به دو سال تغییر یابد.

عمرانی ادامه داد: مواد مخدر تنها فرد مصرف کننده را درگیر نمی نماید بلکه بیش از 20 میلیون نفر از جمعیت کشور را به صورت مستقیم درگیر می نماید و ناهنجاری هایی مانند طلاق، کودک آزاری، همسر آزاری و بسیاری موارد دیگر ناشی از مواد مخدر هستند. پس اگر مصرف مواد مخدر کنترل گردد، مسایل و آسیب های اجتماعی به حداقل می رسد.

وی اظهار امیدواری کرد که مجلس جدید اهتمام ویژه ای به این امر داشته باشد چرا که این آتشی است که اگر فراگیر گردد دامن همه را می گیرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: قانون باید پویا باشد همانطور که جرایم پویا هستند، پس اگر قانون حامی نباشد به منزله بدون سلاح رفتن رزمنده به جنگ با دشمن است.

عمرانی در خاتمه گفت: اگر علاوه بر مسئولان، مردم و خانواده ها در این عرصه، مشارکت نکنند، این مبارزه به لحاظ ساختاری پیروز نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 947

به "عمرانی: مردم و خانواده ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر مشارکت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمرانی: مردم و خانواده ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر مشارکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید