صندوق نجات بچه ها خواستار توقف جنگ فاجعه بار در یمن شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، صندوق نجات بچه ها با اشاره به افزایش قربانیان کودک در جنگ یمن خواستار توقف این جنگ که از آن به عنوان جنگ علیه بچه ها نام برد، شد.

صندوق نجات بچه ها خواستار توقف جنگ فاجعه بار در یمن شد

به گزارش گروه بین الملل پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از دویچه وله آلمان، صندوق نجات بچه ها اعلام کرده است که با وجود آتش بس توافق شده در یمن در اواخر سال 2018 برای بخش هایی از یمن، اما شرایط در آنجا همچنان خطرناک است. هر ماه به صورت میانگین حدود 33 کودک در این کشور مجروح و یا کشته می شوند.

مریم الدوغانی، هماهنگ کننده عملیاتی صندوق نجات بچه ها در بندر حدیده یمن در این باره گفته است که نیمی از بچه های که در ماه های گذشته در یمن مرده اند در شهرهای تعز و حدیده جان خود را از دست داده اند.

در 13 دسامبر سال 2018 احزاب درگیر در یمن تحت نظارت و میانجی گری سازمان ملل توافق استکهلم را امضا کردند که امیدهایی برای دستیابی به صلح در این کشور فقیر عربی را پررنگ کرد. احزاب درگیر بخصوص برای برقراری آتش بس در منطقه مهم و استراتژیک بندر حدیده که یک منطقه مهم در تامین نیازمندی های غیر نظامیان در یمن است توافق کردند.

با این همه بر اساس اطلاعات صندوق نجات بچه ها بین ژانویه و اکتبر سال 2019 تنها در درگیری ها در حدیده 56 کودک مرده و 170 کودک دیگر مجروح شدند. در تعز هم مرگ های خشونت آمیز علیه بچه ها بعد از این توافق نامه با 57 مورد بیش از دو برابر شده است. این در حالی است که احزاب درگیر در این جنگ خود را موظف کرده بودند یک راهروی انسانی در تعز برای ارسال کمک ها به غیر نظامیان را باز کنند. اما این اتفاق تا به حال نیفتاده است.

به گفته الدوغانی در سال جاری میلادی در یمن بیش از 500 کودک تحت مراقبت های درمانی قرار گرفتند که برخی از آن ها جراحات خطرناکی مانند شکستی های استخوان، سوختگی و زخم های عمیق داشتند. وی تاکید کرد که این جنگ علیه بچه ها باید متوقف شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 549

به "صندوق نجات بچه ها خواستار توقف جنگ فاجعه بار در یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق نجات بچه ها خواستار توقف جنگ فاجعه بار در یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید