صندلی های عجیب این هواپیما برای پرواز های 22 ساعته است!

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، شرکت کانتاس استرالیا برای پرواز های مسافت بسیار طولانی، صندلی های ویژه اتاق خواب نصب می نماید.

صندلی های عجیب این هواپیما برای پرواز های 22 ساعته است!

به گزارش همشهری آنلاین، شرکت هواپیمایی کانتاس به عنوان بخشی از پروژه طلوع آفتاب (Sunrise) برای پرواز های بین المللی فوق العاده طولانی خود، صندلی های تجاری و فرست کلاس نوی را که در ناوگان ایرباس A 350-1000 آینده اش نصب می شوند را به نمایش گذاشت. با نصب این صندلی ها اتاق های فرست کلاس به اتاق خواب های کوچکی به منظور قابل تحمل کردن 22 ساعت پراوز تبدیل می شوند.

تا زمانی که طرح ساخت هواپیما های مسافربری مافوق صوت دوباره مطرح گردد، تنها با کوشش برای دستیابی به برد بلندتر برای هواپیما های زیر صوت، می توان فضای واقعی برای بهبود در پرواز های بین المللی ایجاد کرد. پروژه طلوع خورشید که به وسیله آلن جویس، مدیرعامل کانتاس، آخرین مرز هوانوردی جهانی نامیده می گردد، این طرح، پرواز های بین اقیانوسی از ساحل شرقی استرالیا، به اروپا و آمریکای شمالی را هدف قرار می دهد که 18 تا 22 ساعت طول می کشد.

از نقطه نظر مهندسی، این یک هدف کاملا معقول است و ایرباس A 350-1000 دو موتوره با برد 16.000 کیلومتر آن را امکان پذیر می نماید. با این حال، از دیدگاه مسافران، پرواز های بدون توقف که یک روز کامل طول می کشد، می تواند کمتر سفری لذت بخش و بیشتر یک آزمایش استقامت باشد.

در گذشته، چنین پرواز های طولانی در اختیار کشتی های هوایی (از جمله زپلین ها) بود که به قدری کند حرکت می کردند که بین پنج تا 10 روز طول می کشید تا از اقیانوس اطلس عبور نمایند. نشستن در صندلی مسافری مدرن برای مدت طولانی احتمالا امروز به حدی کاری طاقت فرسا و به شدت خسته نماینده است که می توان آن را به عنوان یکی از مصادیق نقض حقوق بشر ارزیابی کرد، کشتی های هوایی که در گذشته میزبان مسافرانی برای انجام سفر هوایی چند روزه بودند، دارای فضای زیادی در داخل هواپیما هستند که می تواند به اتاق های خواب، اتاق های غذاخوری، گالری ها و حتی سالن های استراحت اختصاص داده گردد.

اما ایر لاین های امروزی جایی برای آن نوع تجملات ندارند، بنابراین باید در پی گزینه جایگزین برای ایجاد فضایی مطلوب تر جهت استراحت مسافران خود باشند. گزینه جایگزین طراحی هوشمندانه تر صندلی های مختص پرواز های طولانی است. 52 صندلی نو فرست و بیزنس کلاس که در A 350-1000 نصب خواهند شد، با همکاری و طراحی استودیو کائون و مرکز چارلز پرکینز (CPC) ساخته شده اند. این صندلی ها فضای استراحت بهتری را در کابین های کوچک هواپیما فراهم خواهند کرد.

شش صندلی فرست کلاس اساسا در کابین های کوچکی با در های مخصوص به خود قرار گرفته اند، این کابین ها یا اتاق ها علاوه بر سیستم اطلاعات تفریح معمول یک صفحه نمایش 32 اینچی نیز دارند، این کابین ها دارای یک تخت مستطیلی موازی در کنار صندلی عریض و گزینه های ذخیره سازی، از جمله کشوی لباس خواب هستند. کابین های فرست کلاس بعلاوه دارای یک کنسول بزرگ و یک میز غذاخوری جدا شونده بزرگ هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 فروردین 1402 بروزرسانی: 5 فروردین 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2141

به "صندلی های عجیب این هواپیما برای پرواز های 22 ساعته است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی های عجیب این هواپیما برای پرواز های 22 ساعته است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید