صعود والیبال ایران به دور نهایی لیگ ملت ها با پیروزی بر صربستان

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، تیم ملی ایران در نخستین بازی خود از هفته پنجم (پایانی دور مقدماتی) لیگ ملت های 2019 در بلغارستان سه بر یک صربستان را شکست داد تا به عنوان نخستین تیم راهی فینال این رقابت ها گردد.

صعود والیبال ایران به دور نهایی لیگ ملت ها با پیروزی بر صربستان

به گزارش خبرنگاران، از ساعت 18:30 امروز (آدینه) 7 تیر ماه 1398 تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی هفته پنجم (پایانی دور مقدماتی) لیگ ملت های 2019 در بلغارستان به مصاف تیم ملی صربستان رفت و با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید. تیم ملی ایران با کسب 11 برد از مجموعه 13 دیدار خود در دور مقدماتی 33 امتیازی شد و جواز حضور در دور نهایی مسابقات به میزبانی شیکاگو را به دست آورد.

تیم ملی ایران با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، علی شفیعی، محمدرضا حضرت پور (لیبرو) و پوریا فیاضی بازی را آغاز کرد و تیم ملی صربستان نیز با ترکیب اوکولیچ، پتریچ، لازار، پکوویچ (لیبرو)، جووویچ، لوبوریچ و لیسیناچ به مصاف سرو قامتان ایران رفت.

ست اول: 25 - 23 ایران

دو تیم به صورت پایا پای بازی را آغاز کردند، اما در ادامه این ایران بود که با سرویس خوب فیاضی دریافت صربستان را دچار مشکل کرد و 4 - 2 از حریف پیش افتاد. در ادامه صرب ها عملکرد بهتری در خط سرویس داشتند تا بازی در امتیاز 6 مساوی گردد. در ادامه با به بیرون رفتن سرویس میلاد عبادی پور صربستانی ها 8 - 7 وقت استراحت فنی اول را کسب کردند. روی پاس های سرعتی سعید معروف دفاع صربستان بارها جا ماند اما عملکرد بازیکنان ایران در خط سرویس خوب نبود. در حالی که صربستان فرصت افزایش اختلاف را داشت، پس از یک رالی زیبا ایران امتیاز 12 را کسب کرد تا دو تیم در امتیازات ست نخست برابر باشند. در ادامه ایران توانست با سرویس های خوب عبادی پور 3 پوئن متوالی را کسب نموده و 16 - 14 وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

با ورود دو تیم به زمین ایران عملکرد خوب خود در دریافت های اول را ادامه داد و در نهایت با درخشش محمد موسوی در حملات و خط سرویس، 20 - 17 از حریف پیش افتاد تا صرب ها درخواست وقت استراحت نمایند. با آغاز مجدد بازی عملکرد صرب ها در زدن سرویس بهتر شده و با کسب 3 امتیاز متوالی بازی را در امتیاز 21 به تساوی کشاندند تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین عملکرد خوب ایران در دریافت اول و دفاع روی تور بهتر شد و 23 - 21 از صربستان پیش افتاد. ایران اختلاف دو امتیازی را حفظ نموده و 25 - 23 ست نخست بازی را با رجحان پشت سر گذاشت.

ست دوم: 26 - 28 صربستان

با آغاز ست دوم صرب ها عملکرد بهتری در زدن سرویس داشتند و 3 - 2 از ایران پیش افتادند. با سرویس های خوب فیاضی ایران در امتیاز 6 بازی را به تساوی کشاند. وقت استراحت فنی اول این ست با امتیاز 8 - 7 به سود صرب ها کسب شد. با ورود مجدد تیم ها به زمین صرب ها با دو امتیاز از ایران پیش افتادند، اما با دو اشتباه بازیکنان صرب در زدن سرویس و دفاع روی تور بازی در امتیاز 10 مساوی شد. با درخشش امیر غفور در خط سرویس، ایران 15 - 13 از بلغارستان پیش افتاد و در ادامه هم توانست 16 - 14 وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

با ورود دو تیم به زمین ایران توانست فاصله دو امتیازی را ایجاد کند اما در ادامه صربستان با دو امتیاز از ایران پیشی گرفت. در امتیاز 23 ایران بازی را به تساوی کشاند تا دو تیم به صورت پایا پای تا امتیاز 25 پیش بروند. در ادامه صربستان توانست با کسب دو امتیاز متوالی 16 - 28 ست دوم بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد.

ست سوم: 25 - 22 ایران

با آغاز بازی در ست سوم، صرب ها عملکرد خوب خود در زدن سرویس را ادامه داده و 4 - 3 از ایران پیش افتادند. در ادامه این ایران بود که عملکرد بهتری در دریافت اول و زدن سرویس توسط موسوی داشت و 8 - 5 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با تک دفاع فوق العاده شفیعی و به بیرون رفتن آبشار بازیکن صربستان، فاصله دو تیم به 5 امتیاز افزایش یافته و ایران 10 - 5 از حریف پیش افتاد تا صرب ها درخواست وقت استراحت نمایند. صرب ها با کسب 3 امتیاز متوالی فاصله را کاهش دادند، اما با درخشش بازیکنان ایران در دریافت های اول و در خط حمله، ایران فاصله را به 6 امتیاز افزایش داده و 16 - 10 وقت استراحت فنی دوم را هم از آن خود کرد.

با ورود دو تیم به زمین خط حمله تیم صربستان با درخشش لیسیناچ خطرناک تر شد، اما ایران همچنان 19 - 15 رجحان خود را حفظ کرد. در ادامه صربستان با درخشش لیسیناچ فاصله را به 3 امتیاز کاهش داد تا در امتیاز 20 - 17 کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. با سرویس خوب امیر غفور پس از دریافت ضعیف بازیکنان صربستان توپ به زمین ایران بازگشت تا معروف با یک جای خالی ایران را 23 - 19 پیش انداخته و اختلاف را به 4 امتیاز افزایش دهد. صرب ها با کسب دو امتیاز متوالی فاصله را کاهش دادند تا در امتیاز 24 - 22 کولاکوویچ در خواست وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین روی حرکت سرعتی معروف و موسوی ایران 25 - 22 ست دوم بازی را برد تا مجموعاً دو بر یک از صربستان پیش بیافتد.

ست چهارم: 25 - 19 ایران

با آغاز بازی در این ست با سرویس های خوب کریسمانوویچ صربستان 3 بر صفر از ایران پیش افتاد، اما با درخشش موسوی در دفاع روی تور ایران فاصله را به یک امتیاز کاهش داد. در ادامه ایران همچنان با به کارگیری سرعت در خط حمله بازی را در امتیاز 7 به تساوی کشاند، اما این تیم صربستان بود که 8 - 7 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با آغاز مجدد بازی دو تیم به صورت پایا پای پیش رفتند تا اینکه صرب ها 12 - 11 از ایران پیش افتادند. در نهایت ایران برای اولین در این ست با امتیاز 14 - 13 از صربستان پیش افتاد. پس از یک رالی زیبا که 14 ثانیه طول کشید، ایران 16 - 15 وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کرد.

با ورود دو تیم به زمین ایران با درخشش میلاد عبادی پور در دریافت های اول و هنرمندی معروف در دادن پاس های سرعتی، فاصله را به دو امتیاز افزایش داده و 19 - 17 از صربستان پیش افتاد. با درخشش غفور در خط سرویس فاصله دو تیم به 3 امتیاز رسید تا سرمربی صربستان در خواست وقت استراحت کند. با آغاز مجدد بازی درخشش موسوی در دفاع روی تور ادامه داشت تا اینکه ایران 25 - 19 صربستان را در ست چهارم شکست داده و در مجموع 3 بر یک پیروز این بازی شد.

تیم ملی والیبال ایران فردا از ساعت 22:10 برابر بلغارستان میزبان به میدان می رود که با توجه به قطعی شدن حضور ایران در دور نهایی باید دید تدبیر کادرفنی در بازی برابر میزان هفته آخر دور مقدماتی چیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مرداد 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 175

به "صعود والیبال ایران به دور نهایی لیگ ملت ها با پیروزی بر صربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود والیبال ایران به دور نهایی لیگ ملت ها با پیروزی بر صربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید