روستای هوتانگ تایوان؛ روستایی که به وسیله گربه ها نجات داده شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، روستای هوتانگ Houtong در میان تپه های تایوان شمالی و در کنار رودخانه کیلانگ Keelung River واقع شده است و محل زندگی صدها گربه است. از همان لحظه ای که وارد روستای هوتانگ تایوان می شوید، ستاره های واقعی این روستا را خواهید شناخت. در این روستا پلی وجود دارد که به شکل گربه ساخته شد؛ ظرف غذای گربه در کناره پیاده روها دیده می گردد؛ تابلوهای خیابانی دارای علائم گربه ای هستند؛ کافه هایی با تم گربه در این روستا وجود دارند و البته خود این حیوانات پشمالوی دوست داشتنی آزادانه به همه جا رفت و آمد می نمایند. در این مطلب با روستای شگفت انگیز هوتانگ Houtong آشنا می شوید و می فهمید که روستای هوتانگ کجاست.

روستای هوتانگ تایوان؛ روستایی که به وسیله گربه ها نجات داده شد

سقوط و صعود Houtong

در اوایل قرن بیستم، شهر کوچک هوتانگ Houtong دارای بزرگترین و پیشرفته ترین معدن زغال سنگ در تایوان از لحاظ تکنولوژیکی بود. این شهر بسیار کوچک با 6000 سکنه و کارگر که اغلب در معدن مشغول به کار بودند، بسیار پیروز و پر رونق بود تا اینکه در سال 1990 معدن بلا استفاده شد. از آنجایی که در آن موقع بیشتر جوانان هوتانگ Houtong برای بدست آوردن فرصت های بهتر از این شهر کوچک مهاجرت کردند، هوتانگ Houtong به یک روستای آرام و بی سر و صدا با تنها 100 سکنه تبدیل شد. اما در سال 2010 بعد از اینکه یک عکاس عاشق گربه ها در بلاگ خود درباره رشد بی رویه جمعیت گربه های این روستا مطلب نوشت و عکس های جالبی از گربه ها منتشر کرد، معروفیت هوتانگ Houtong به یکباره اوج گرفت.

روستای هوتانگ تایوان بعد از مدتی به کعبه علاقمندان به گربه ها تبدیل شد و همین یک منبع عایدی عالی را برای اهالی روستا ایجاد کرد. در حال حاضر، برای بسیاری از این گربه های آواره نام های مستعار جالبی در نظر گرفته شدند و مردم روستا و داوطلبان دیگر که از بازدیدنمایندگان هستند، از آنها نگهداری می نمایند. علاوه بر افتتاح تعداد بسیار زیادی فروشگاه و کافه با تم بچه گربه، دولت محلی از این فرصت استفاده کرد و به نوسازی روستا و در معرض توجه قرار دادن تاریخچه طولانی آن پرداخت. یک پل گربه روی زیبا در این روستا ساخته شد که حتی برنده جوایزی هم شده است. بشقاب های فلزی با طراحی رد پای کوچک گربه ها در خیابان ها جایگزاری شده اند.

براساس مقاله روستای هوتانگ کجاست باید بدانید که یک مرکز آموزشی و مرکز اطلاعات در خصوص گربه ها نیز در سال 2014 افتتاح شد که در نمای ساختمان آن نقش گربه ها را میتوان دید. یک پارک موزه که به گذشته روزهای پرفروغ معدن در هوتانگ Houtong تقدیم شد، در سال 2010 افتتاح شده است و از سال 2012 یک فستیوال فانوس گربه ای در این روستا برگزار می شود. در نهایت، بنظر می رسد تمامی این کوشش ها نتیجه دادند و روستای هوتانگ تایوان توانست تا در حدود یک میلیون بازدیدنماینده را در سال به سوی خود جذب کند. این پیروزیت بسیار بزرگ و پراهمیت است و به آسانی بدست نمی آید.

جنجال های مربوط به Houtong

روستای هوتانگ Houtong با اینکه مورد توجه همه نهاده شد و همه نگاه ها را به خود جلب نمود، اصلا بی نقص نیست. براساس مقاله روستای هوتانگ کجاست، افرادی که گربه های خانگی را نمی خواهند و بدنبال رها کردن آنها هستند، به آسانی به این روستا جذب می شوند. براساس یکی از تحقیقات اخیر، اداره حفاظت از حیوانات شهر نیو تایپه New Taipei City Government Animal Protection و اداره بازرسی بهداشت Health Inspection Office این شهر اعلام نموده اند که هوتانگ Houtong هم اکنون محل زندگی حدود 286 گربه است که تعداد آنها نسبت به دو سال پیش افزایش چشمگیری پیدا کرد. از طرف دیگر، از آنجایی که بازدیدنمایندگان بطور مداوم در حال نوازش گربه ها و غذا دادن به آنها هستند، بعضی در خصوص سلامتی این حیوانات پشمالوی دوست داشتنی اظهار نگرانی نموده اند.

بنابراین، سازمان بهداشت تایوان با یاری مردم روستا و داوطلبان دیگر سعی دارد تا گربه ها را واکسینه کند و خدمات مداوم پزشکی را در اختیار آنها بگذارد. در ضمنً، در تمامی نقاط شهر تابلوهایی نصب شده اند که در خصوص چگونگی رفتار بازدیدنمایندگان با گربه ها آنها را نصیحت می نمایند و در عین حال از صاحبان گربه ها درخواست نموده تا در خصوص آنها مسئولیت پذیر باشند و آنها را به حال خود رها ننمایند. تابلوهایی وجود دارند که روی آنها نوشته شده است که نباید به گربه ها غذا داده یا آنها را مورد اذیت و آزار قرار بدهید. گربه های این روستا نیز بسیار مهربان و خوش رفتار هستند و از مورد توجه بودن لذت می برند.

چگونه می توانید خودتان را به Houtong برسانید؟

روستای هوتانگ Houtong از ایستگاه تایپه Taipei Station به میزان یک قطار سواری یک ساعته فاصله دارد. بازدید نمایندگان می توانند برای رسیدن به ایستگاه هوتانگ Houtong Station در ییلان لاین Yilan Line یک قطار به سمت رویفانگ Ruifang را سوار شوند و خودشان را به روستا برسانند. براساس مقاله روستای هوتانگ کجاست باید بدانید که وقتی از قطار پیاده شوید، متوجه خواهید شد که روستا به دو قسمت تقسیم شد؛ بخشی که در کنار ساختمان ایستگاه نهاده شده است شامل ماشین های معدن قدیمی، رستوران های مخصوص معدنکاران، مرکز اطلاعات بازدیدنمایندگان و یک راستا زیبا به سمت خوابگاه معدنکاران. شما از طریق عبور از پل گربه ای سیاهرنگ روستا می توانید خود را به سمت دیگر روستا برسانید که همان سمت گربه هاست.

روستای هوتانگ تایوان نقاط دیدنی دیگری نیز دارد؛ برای مثال در آن طرف رودخانه می توانید به بازدید از بقایای یک معبد شینتوی ژاپنی به نام هوتانگ جینجا Houtong Jinja که به نظر متروکه می رسد، بروید. بعلاوه امکانات مربوط به معدن قدیمی که هم اکنون تبدیل به یک موزه شده اند و حتی یک قطار که شما را به داخل تونل معدن می برد هم وجود دارند.

در ادامه بخوانیدمعرفی تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری تایوانمنبع: همگردی
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1804

به "روستای هوتانگ تایوان؛ روستایی که به وسیله گربه ها نجات داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای هوتانگ تایوان؛ روستایی که به وسیله گربه ها نجات داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید