رشد مالی چین در سال 2015 کاهش می یابد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خبرنگاران: بانک مرکزی چین پیش بینی کرد رشد مالی این کشور در سال آینده میلادی نسبت به سال جاری کاهش یابد و به 7.1 درصد برسد.

رشد مالی چین در سال 2015 کاهش می یابد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از رویترز، بانک مرکزی چین روز یکشنبه در گزارشی تحقیقی گفت، رشد مالی این کشور ممکن است در سال 2015 از رقم پیش بینی شده 7.4 درصدی امسال پایین تر بیاید و به 7.1 درصد برسد که ناشی از عملکرد نامطلوب بخش املاک خواهد بود.

بر اساس گزارشی که در پایگاه اینترنتی بانک مرکزی چین منتشر شده است، افزایش تقاضای دنیای می تواند موجب بالا رفتن میزان صادرات گردد، اما این افزایش برای خنثی کردن تاثیر تضعیف سرمایه گذاری در بخش املاک کافی نخواهد بود.

این گزارش حاکی است، صادرات چین احتمالا در سال 2015، 6.9 درصد رشد خواهد داشت، و نسبت به رشد 6.1 درصدی امسال شتاب بیشتری خواهد گرفت، در حالی که رشد واردات این کشور از 1.9 درصد امسال به 5.1 درصد در سال آینده میلادی خواهد رسید.

در این گزارش هشدار داده شده است که اقدام احتمالی فدرال رزرو آمریکا در افزایش نرخ بهره در سال آینده می تواند به اقتصادهای نوظهور دنیا آسیب بزند.

رشد سرمایه گذاری دارایی ثابت ممکن است از 15.5 درصد در امسال به 12.8 درصد در سال 2015 کاهش یابد، در حالی که میزان رشد خرده فروشی ممکن است از 12 درصد امسال به 12.2 درصد افزایش پیدا کند.

این گزارش همچنین پیش بینی نموده است که میزان تورم مصرف کننده در سال 2015 عمدتا در حد 2.2 درصد ثابت باقی بماند.

رشد مالی چین در سه ماهه سوم سال 2014 به 7.3 درصد کاهش یافت و آمارهای نه چندان قوی از فعالیت های کارخانه ای و میزان سرمایه گذاری در ماه نوامبر نشان داد که این کشور به هدف گذاری رشد سالانه 7.5 درصد نخواهد رسید و ضعیف ترین رشد در طی 24 سال گذشته را پشت سر خواهد گذاشت.

اقتصاد دانانی که به دولت چین مشاوره می دهند به پکن پیشنهاد نموده اند که هدف گذاری رشد مالی خود برای سال 2015را به حدود 7 درصد کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، به رغم پایین آمدن رشد مالی، بازار کار این کشور به دلیل گسترش سریع تر بخش خدمات، در سال آینده وضعیت مناسبی خواهد داشت.

47

منبع: تسنیم
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 473

به "رشد مالی چین در سال 2015 کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی چین در سال 2015 کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید