جهش 3.8 میلیارد دلاری ارزش معدنی های بورس

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ارزش بازار 87 شرکت زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس تهران در هفته گذشته با جهش 3.8 میلیارد دلاری روبرو شد، این شرکت ها سهم بیش از 23 درصدی از کل بازار سرمایه را کسب کردند.

جهش 3.8 میلیارد دلاری ارزش معدنی های بورس

به گزارش خبرگزاری پایگاه اینترنتی مأوا ، هفته گذشته (هشتم تا انتها 12 آذر) ارزش بازار شرکت های بخش معدن وصنایع معدنی با رشد 6.1 درصدی نسبت به هفته ماقبل به رقم 1647 هزار میلیارد تومان رسید که معادل 66.36 میلیارد دلار است.

شرکت های یاد شده در انتها هفته گذشته 23.3 درصد از ارزش کل بازار سرمایه را به خود اختصاص دادند.

آنالیز ها نشان می دهد که محرک ارزش بازار در هفته گذشته، بازگشت سرمایه گذاران به بازار ناشی از بهبود فضا و بازار گردانی مناسب شرکت هاست.

از دیگر عوامل رشد ارزش سهم این شرکت ها، همچنین افزایش قیمت های جهانی کامودیتی ها و کاهش نگرانی از اجرای شیوه نامه دولت در زمینه فولاد بود.

ارزش سالیانه فراوریات شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی بیش از 22 میلیارد دلار برآورد می گردد که با تحقق اهداف توسعه ای پیش بینی شده، این رقم در سال های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

بخش معدن و صنایع معدنی کشور سال 97 بیش از 20 درصد از سهم صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد و پیش بینی شده به عنوان سال جهش فراوری این عدد به حدود 25 درصد خواهد رسید.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1265

به "جهش 3.8 میلیارد دلاری ارزش معدنی های بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش 3.8 میلیارد دلاری ارزش معدنی های بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید