آنالیز جدیدترین تکنولوژی های ساخت در صنعت درب و پنجره سازی upvc

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، در عصر امروز بسیاری از وسایلی که در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند، هوشمند و پیشرفته شده اند. به یاری علم بشر توانسته پله های یک زندگی مدرن و هوشمند را یکی یکی طی کند. شاید پیش خود فکر نموده اید که این مقوله تنها راجع به لوازم خانگی، اتومبیل و… است؛ اما کامل در اشتباه هستید. در حال حاضر صنعت درب و پنجره سازی نیز از این قاعده مستثناء نیست و وارد دنیای هوشمند شده است. در ایران در حال حاضر برترین نوع درب و پنجره برای منازل، مدل upvc می باشد که امیدواریم با پیشرفت کارخانجات بزرگ در ایران تمام مدل های معرفی شده در این مقاله بزودی در دسترس عموم مردم قرار بگیرد. در برای اطلاع از انواع شیشه و پنجره تازه و هوشمند، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنالیز جدیدترین تکنولوژی های ساخت در صنعت درب و پنجره سازی upvc

تکنولوژی پنجره هوشمند

در حال حاضر شرکت های بزرگ مشغول تحقیق و ساخت شیشه های هوشمندی هستند که با تغییر کردن دما، شیشه از روشن به تاریک و یا بالعکس تغییر می نماید! فناوری ای که در این شیشه ها به کار گرفته شده، به یاری یک فیلتر ترموکرومیک است. این فیلتر را درون یک پنجره دوجداره تعبییه می نمایند. هدف از فراوری چنین پنجره و شیشه هایی، جلوگیری از ورود بیش از حد نور خورشید، یو وی و گرمای بیش از حد است. در عوض هنگامی که نور خورشید کم می گردد، رنگ این پنجره نیز روشن تر شده تا به متعادل سازی دما و نور محیط یاری کند. نکته قابل ذکر این است که این پنجره ها و شیشه ها، برقی نیستند! پس بدون هزینه برق و… می توان از این تکنولوژی بهره برد.

خودتاریک؛ عنوان پنجره های پیشرفته

این نوع پنجره ها، مانند مورد قبلی نیست که اتوماتیک به تاریک کردن شیشه ها اقدام کند. شما باید با فشردن یک دکمه این کار را انجام دهید و شیشه روشن و شفاف را به شیشه تاریک و مات تبدیل کنید. این مورد بیشتر در هواپیماها مورد استفاده قرار گرفته است و بر روی ساختمان ها یا خانه ها مستلزم تحقیق بیشتری است، که در حال اجرا است. در این تکنولوژی پنجره ظرف 7 دقیقه با فشردن یک دکمه به رنگ تاریک و بالعکس تغییر می نماید. یکی از تحقیقات در حال حاضر بر روی کم کردن این زمان و رساندن آن به مدت 3 دقیقه است. در اصل برای درک بهتر باید گفت که ولتاژ منفی یاعث تاریکی و ولتاژ مثبت باعث روشن شدن شیشه پنجره می گردد.

پنجره های متمرکز نماینده نور

همان طور که می دانید، پانل هایی وجود دارد که بر روی سقف ساختمان ها نصب می گردد و با دریافت نور خورشید، در نهایت به فراوری برق منجر می گردد. پیشرفت بعدی در این مورد، ساخت پنجره با شیشه هایی است که این کار را بدون حضور پانل ها انجام دهد. این مورد بیشتر برای روشن کردن پنجره در خانه هایی که تاریک هستند، قابل استفاده خواهد بود. این تکنولوژی نیز در دست تحقیق و پیشرفت است و به زودی شاهد پنجره هایی هستیم که علاوه بر زیبایی، به جذب مادون قرمز و فرابنفش، و تبدیل آن به برق منجر می گردد. پس در آینده ای نزدیک شاهد ساختمان ها و برج ها با پنجره های هوشمند خواهیم بود!

شیشه محافظ پرندگان

یکی از دلایلی که موجب مرگ پرندگان بسیاری در طول سال می گردد، برخورد پرندگان به شیشه پنجره هاست. این مورد به علت دید بد آن ها اتفاق می افتد. در حاضر در حال ساخت پنجره هایی هستند، که با توجه به فناوری که در دل آن ها تعبیه شده، با بازتاب درست نور از شیشه به چشم پرندگان از این اتفاق ناگوار جلوگیری نمایند. در این نوع شیشه ها، تکنولوژی به این صورت است که با توجه به دید فرابنفش به وسیله چشمان پرندگان، طیفی از این امواج را به پرندگان بازتاب می دهد و به راحتی می توانند تمام شیشه پنجره را مشاهده نمایند.

سخن آخر

در نهایت باید گفت که با توجه به پیشرفت علم و فناوری با سرعت بالا، به زودی شاهد وسایلی خواهیم بود، که به راحتی می توان چندین نوع استفاده متفاوت از آن ها داشت. یکی از این موارد پنجره هایی است که قرار است در آینده ای بسیار نزدیک به صورت هوشمند طراحی شوند تا به صورت اتوماتیک و حتی بدون استفاده از برق، در متمرکز کردن نور و تبدیل آن به برق، جلوگیری از ورود بیش از حد نور و فرابنفش، گرما و… نقش ایفا نمایند. استفاده از این نوع شیشه ها در صرفه جویی انرژی نقش بسزایی دارد و می تواند در تابستان از گرم شدن بیش از حد خانه جلوگیری کند، تا نیازی به روشن ماندن کولر به صورت دائم نباشد. علاوه بر این بیشتر این پنجره ها زیبایی خاص و منحصر به فردی را در آینده به ساختمان ها و برج ها هدیه خواهند داد. از این که با ما همراه بودید، سپاس گزاریم.

شما برای سفارش طراحی و ساخت پنجره های upvc اصیل و باکیفیت میتوانید به شرکت های بزرگ با تاریخچه اثبات شده مراجعه کنید که از نمونه های این شرکت های میتوان به رادین وین اشاره نمود.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 23 مهر 1402 بروزرسانی: 23 مهر 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2213

به "آنالیز جدیدترین تکنولوژی های ساخت در صنعت درب و پنجره سازی upvc" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز جدیدترین تکنولوژی های ساخت در صنعت درب و پنجره سازی upvc"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید