بازدید و عکاسی از لوکیشن فیلم ارباب حلقه ها در نیوزیلند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، بیش از 16 سال از انتشار اولین فیلم ارباب حلقه ها در سال 2001 گذشته است، اما همچنان طرفداران این فیلم به محل فیلمبرداری آن می فرایند.

بازدید و عکاسی از لوکیشن فیلم ارباب حلقه ها در نیوزیلند

یکی از طرفداران پر و پا قرص فیلم ارباب حلقه ها به نام بری وایتک، تصمیم گرفت تا در 21 سالگی خودش، از ماساچوست در آمریکا به نیوزیلند برود و دقیقا در همان مکان هایی که در این سه گانه فانتزی استفاده شده بودند، عکس بگیرد؛ نتیجه کارهای او عکس های بسیار چشمگیری است.

این دانشجوی فیزیک به میل آنلاین تراول (MailOnline Travel) گفت که او دو هفته در جزایر شمالی و جنوبی نیوزیلند بوده و پیروز شده است که تقریبا از همه سایت های فیلمبرداری ارباب حلقه ها بازدید کند.

او می گوید تلاش کردن برای این که تا حد ممکن لوکیشن های بیشتری را تنها در عرض دو هفته ببیند نیاز به برنامه ریزی دقیقی داشت و این کار پرفشاری بود:

من در جزیره جنوبی متوجه شدم که اینترنت وای فای به ندرت پیدا می شود و ماشین را باید از قبل رزرو کرد.

عکس های بری وایتک به از مسافرت به سرزمین های میانی را در ادامه می بینید...

در عکس بالا، او در نقش فرودو بگینز و سم وایز گامگی در قسمت سوم سه گانه: بازگشت پادشاه فرو رفته است که در عکس پایین می بینید؛ این همان زمانی که آن ها به موردور برمی گشتند. بسکمک از صحنه های موردور در اطراف بزرگ ترین آتشفشان فعال نیوزیلند، Mount Ruapehu، فیلم برداری شده است.

بری در این عکس تلاش می کند تا از فرودو بگینز، زمانی که شایر را به همراه حلقه نابودگر ترک می کرد، تقلید کند. در این مکان، هابیت ها به عنوان یاران حلقه، تحت تعقیب ارواح شرور حلقه هستند که به نام نازگول (برده های سائورون) هم شناخته می شوند. این مجموعه فیلم ها در نزدیکی شهر ولینگتون، مرکز نیوزلند، فیلمبرداری شده است.

با کمک فتوشاپ، بری نقش فوردو و هر سه همراهش را به عهده گرفت: مری، پیپین و سم. این اولین برخورد نزدیک هابیت ها با نازگول ها است که با شنل های سیاه و ترسناک شان در تعقیب آن ها هستند.

بری می گوید تلاش برای این که از لوکیشن های بیشتری بازدید کند، کمی استرس زا بود. او در این عکس جایی ایستاده است که قلعه بزرگ آیزنگارد در فیلم دو برج در آن واقع شده است در ارباب حلقه ها، آیزنگارد قلعه عظیمی است که در دره ای در انتهای جنوبی کوه های مه آلود در نزدیکی شکاف روهان واقع شده است. در مرکز حلقه آیزنگارد، برج سنگی اورتانک قرار گرفته است.

بری این عکس را در حین مسافرت به سمت پوتانیروا پیوناکل در پارک جنگلی آئورانی گرفت. این منطقه به عنوان یکی از صحنه های فیلم بازگشت پادشاه مورد استفاده قرار گرفت. این ستون های فرسوده بخشی از جاده دیمولت را تشکیل می دهند که لگولاس، آراگورن و گیملی در اولین برخورد خود با ارتش نامیرا در بازگشت پادشاه از آن عبور کردند.

نبرد مهم در میدان پلینور در بازگشت پادشاه در علفزارهای حوضچه مکنزی در نزدیکی توئیزل فیلمبرداری شده است. در عکس بالا، بری عکسی از فیلم را در دست گرفته است.

بگ اند (Bag End)، حفره های هابیت ها که خانه بیلبو بگینز و سپس خانه فرودو بگینز بود و بعدها، به سموایز و همسرش، رزی کاتن، تعلق گرفت. این خانه در ماتامات در نیوزیلند واقع شده است که در فاصله دو ساعت رانندگی با اوکلند قرار گرفته است.

بری (که در عکس بالا به همراه دوستش است) می گوید اگر طرفدار ارباب حلقه ها هستید، ماتاماتا را باید ببینید. در اینجا، بیش از 44 سوراخ منحصر به فرد برای هابیت ها وجود دارد که بگ اند هم یکی از آن ها است.

کوه Ngauruhoe، در جزیره شمالی نیوزیلند، به صورت دیجیتالی به کوه آتشین نابودی تبدیل شد که حلقه در آنجا ساخته و در نهایت، نابود شد.

بری به قله کوه نابودی رفت و متوجه شد که این کوه، به آن میزان که در فیلم به نظر می رسد، ترسناک و تهدیدآمیز نیست.

منبع: کجارو / dailymail.co.uk
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1910

به "بازدید و عکاسی از لوکیشن فیلم ارباب حلقه ها در نیوزیلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید و عکاسی از لوکیشن فیلم ارباب حلقه ها در نیوزیلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید