اروپایی ها علیه حسن یزدانی

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، اتحادیه جهانی کشتی در حاشیه مسابقات قهرمانی اروپا در زاگرب کرواسی، یک نظر سنجی از بزرگان این رشته در خصوص تکنیکی ترین آزادکار جهان انجام داد. در این نظر سنجی آزادکاران قاره سبز از نامدارانی مانند بووایسار سایتیف روسی، دیوید تیلور آمریکایی، آرسن هاراتونیان ارمنی، فرانک چامیزو ایتالیایی و زلیم خان آباکاروف از آلبانی به عنوان تکنیکی ترین کشتی گیران یاد کردند.

اروپایی ها علیه حسن یزدانی

سایتیف نامدار در صدر این نظرسنجی واقع شده است. عجوبه روسی در حالی با اختلاف تکنیکی ترین آزادکار جهان لقب گرفته که سه مدال طلای المپیک و 6 طلای جهان را در کارنامه دارد و البته پیش از این نیز به عنوان برترین آزادکار قرن نیز معرفی شده بود.

طا ها آکگل قهرمان اروپا و اسطوره کشتی ترکیه از سایتیوف به عنوان تکنیک ترین آزادکار جهان یاد کرد و گنو پتریاشویلی نیز دیوید تیلور را تکنیکی ترین آزادکار حال حاضر جهان دانست.

جای خالی ستارگان کشتی ایران به ویژه حسین یزدانی در بین تکنیکی ترین آزادکاران از مهمترین اتفاقات این نظرسنجی است. یزدانی در یک دهه گذشته سبک خاصی از کشتی در جهان را بنا نهاده که کمتر آزادکاری پیروز به شکست وی شده است. تنها حریف یزدانی در وزن 86 کیلوگرم دیوید تیلور آمریکایی است که نامش در بین تکنیکی ترین آزادکاران جهان وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2155

به "اروپایی ها علیه حسن یزدانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپایی ها علیه حسن یزدانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید