آمریکا پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران را پذیرفت

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، کاخ سفید اظهار داشت که کوشش های اتحادیه اروپا برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن را می پذیرد.

آمریکا پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران را پذیرفت

با ما سفر کنید و با ارزانترین تورهای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، کاخ سفید روز آدینه خاطرنشان کرد تقاضای اروپا با میانجیگری میان تهران و واشنگتن را پذیرفته است.

به گزارش ایسنا، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا روز آدینه خاطرنشان کرد که این اتحادیه در کوشش است تا جلسه ای غیررسمی را با مشارکت تمامی طرفین برجام و آمریکا برنامه ریزی کند.

این مقام خاطرنشان کرد که هیچ دعوتی تا به امروز انجام نگرفته است و چارچوب زمانی برای این جلسه درنظر گرفته نشده است، اما قدرت های جهانی می خواهند هرچه زودتر توافق هسته ای را احیاء نمایند.

مقام اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرد: گمان نمی کنم که ایران به هرگونه کوشش اساسی برای برگزاری جلسه غیررسمی با سایر کشور های دور میز - که می تواند پایه بازگرداندن برجام به راستا خود باشد - نه بگوید.

مقام اتحادیه اروپا در ادامه تصریح نموده است که واشنگتن همین حالا نیز به ایده دعوت اتحادیه اروپا برای مصاحبه میان ایران و شش قدرت جهانی که توافق هسته ای را امضا نموده بودند، پاسخ مثبت داده است.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید دقایقی پیشتصریح کرد که ورای گفت وگوی دیپلماتیک با ایران، واشنگتن برنامه ای برای برداشتن گام های اضافی ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1409

به "آمریکا پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید