پارالمپیک 2020 توکیو، قرعه نمایندگان پاراتکواندو ایران مشخص شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مراسم قرعه کشی و جلسه سرپرستان و مربیان پاراتکواندو در شانزدهمین دوره بازی های المپیک برگزار و حریفان نمایندگان ایران در این دوره از رقابت ها تعیین شدند.

پارالمپیک 2020 توکیو، قرعه نمایندگان پاراتکواندو ایران مشخص شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت های پاراتکواندو در بازی های پارالمپیک توکیو طی روزهای 11 تا 13 شهریورماه در سالن ماکوهاری مسه توکیو برگزار می شود.

مراسم قرعه کشی و جلسه سرپرستان و مربیان پاراتکواندو با حضور نمایندگان 37 کشور برگزار گشت. این جلسه با حضور دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو، ناظر فنی فدراسیون جهانی، سیدمحمد پولادگر عضو هیئت نظارت بر رقابت های پاراتکواندو در پارالمپیک توکیو و رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان، رئیس کمیته داوران و مسئول برگزاری این رقابت ها پیگیری و در خصوص موارد لازم مواردی مطرح گشت.

پیام خانلرخانی و عاطفه کشاورز سرمربیان تیم های ملی پاراتکواندو مردان و زنان کشورمان در این جلسه حضور داشتند.

طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، روز نخست (پنجشنبه - 11 شهریورماه) رقابت های اوزان 61- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم زنان برگزار خواهد شد که در این روز ایران نماینده ای ندارد.

روز دوم (جمعه - 12 شهریورماه)، مسابقات اوزان 75- کیلوگرم مردان و 58- کیلوگرم زنان انجام می شود که مهدی پوررهنما نماینده ایران است.

براساس قرعه کشی اجرا شده مهدی پوررهنما نماینده وزن 75- کیلوگرم پاراتکواندو ایران در این رقابت ها که طبق رنکینگ المپیکی در جایگاه دوم قرار گرفته است پس از یک دور استراحت ساعت 13:30 به وقت محلی (9 به وقت تهران) در گام نخست به مصاف برنده دیدار ترکیه و سنگال می رود. فاتح چلیک از ترکیه دارای رنک چهار است و نقره قهرمانی جهان، نقره بازی های جهانی آیواز، دو برنز قهرمانی اروپا، نقره و برنز قهرمانی اروپا و طلا و دو برنز قهرمانی آسیا در کارنامه دارد. ابراهیم سِیِه از سنگال از طریق مسابقات قاره ای جواز حضور را بدست آورده و در رده 44 رنک قرار گرفته است.

روز سوم (شنبه - 13 شهریورماه)، مسابقات اوزان 75+ کیلوگرم مردان و 58+ کیلوگرم زنان پیگیری خواهد شد که اصغر عزیزی و رایحه شهاب نمایندگان کشورمان در این روز هستند.

اصغر عزیزی در وزن 75+ کیلوگرم که براساس رنکینگ خود در جایگاه دوم قرار گرفته است؛ پس از یک دور استراحت در اولین دیدار ساعت 13:45 به وقت محلی (9:15 به وقت تهران) به مصاف برنده دیدار قزاقستان و کاستاریکا می رود. نیشان امیرالی از قزاقستان دارای رنک 10 است و از طریق مسابقات قاره ای جواز حضور در توکیو را بدست آورده و دو طلا و نقره قهرمانی جهان، طلا قهرمانی اروپا و نقره قهرمانی آسیا در کارنامه دارد. آندرس مولینا از کاستاریکا هم در جایگاه هفدهم رنکینگ قرار گرفته است و برنز قهرمانی آمریکا و دو برنز پارااُپن بازی های آمریکایی را تا به امروز کسب کرده است.

رایحه شهاب در وزن 58+ کیلوگرم براساس رنک المپیکی در جایگاه دوازدهم جدول قرار گرفته که ساعت 10:30 به وقت محلی (6 به وقت تهران) در اولین گام با گولجونوی ناایموا از ازبکستان که در رنک سه قرار گرفته است و نقره و برنز قهرمانی جهان، برنز بازی های جهانی آیواز، دو طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی آسیا و نقره قهرمانی اروپا در کارنامه اش به چشم می خورد، مبارزه می کند. وی در صورت فزونی باید با نماینده میزبان شوکو اتا دارنده برنز قهرمانی جهان و برنز قهرمانی آسیا دیدار کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1692

به "پارالمپیک 2020 توکیو، قرعه نمایندگان پاراتکواندو ایران مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارالمپیک 2020 توکیو، قرعه نمایندگان پاراتکواندو ایران مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید