90 درصد ظرفیت کاروان های حج آینده تکمیل شد، بازشدن کاروان های نو از سوی استان ها

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، نام نویسی از متقاضیان حج تمتع 1402 در برخی از استان ها به تناسب ظرفیت کاروان ها ادامه دارد.

90 درصد ظرفیت کاروان های حج آینده تکمیل شد، بازشدن کاروان های نو از سوی استان ها

تکمیل ظرفیت 90 درصد کاروان های حج 1402

با این وجود، تا به امروز حدود 90 درصد ظرفیت کاروان های حج آینده تکمیل شده و روند ثبت نام از جاماندگان با توجه به سهمیه استان ها و ظرفیت های به جای مانده در حال انجام است؛ تا جایی که امروز پنجم فروردین ماه از دقایقی قبل ثبت نام از مشمولان حج تمتع 1402 در استان تهران آغاز شده و جاماندگان حج 1399 و دارندگان فیش حج تا پایان سال 1385 می توانند در یکی از 2 کاروان باز شده، ثبت نام کنند. پیش از این، اواخر سال گذشته نیز 2 کاروان برای مشمولان تهرانی باز شده بود.

ظرفیت های به جای مانده حج از سوی استان ها اعلام می شود

در برخی دیگر از استان ها نیز با توجه به ظرفیت به جای مانده، کاروان هایی متناسب با سهمیه هر استان باز می شود و از سوی اداره حج و زیارت استان ها به مشمولان اطلاع رسانی خواهد شد.

عربستان ویزای زائران حج را از اواخر رمضان صادر می کند

از اواخر ماه مبارک رمضان نیز روند صدور ویزای زائران حج آینده از سوی عربستان آغاز می شود و اعزام زائران ایرانی از خردادماه برنامه ریزی شده است.

در حج تمتع آینده 87 هزار و 550 ایرانی شرکت می کنند که روند ثبت نام از اواسط اسفندماه آغاز شد و با توجه به استقبال مشمولان، در روزهای آغازین ثبت نام، ظرفیت کاروان ها تکمیل شد و به این ترتیب امکان ثبت نام از اولویت های سوم به بعد فراهم نشد و فقط جاماندگان حج 1399 و ودیعه گذاران تا پایان سال 1385 امکان ثبت نام داشته و دارند. هزینه این سفر نیز برای جاماندگان حج 1399 از 43 تا 78 میلیون تومان و برای دارندگان فیش حج تا پایان 1385 نیز 109 تا 139 میلیون تومان است.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 فروردین 1402 بروزرسانی: 5 فروردین 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2142

به "90 درصد ظرفیت کاروان های حج آینده تکمیل شد، بازشدن کاروان های نو از سوی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 درصد ظرفیت کاروان های حج آینده تکمیل شد، بازشدن کاروان های نو از سوی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید