کیانوش رستمی: رکورد جهان را بارها در تمرینات جابجا کرده بودم، اگر نمی خواهند به من کمک کنند، بی خیالم شوند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ملی پوش وزنه برداری گفت: حرف من این است که اگر می خواهند کمک کنند، این کار را انجام بدهند و اگر نمی خواهند کمک کنند، بی خیال من شوند.

کیانوش رستمی: رکورد جهان را بارها در تمرینات جابجا کرده بودم، اگر نمی خواهند به من کمک کنند، بی خیالم شوند

به گزارش خبرنگاران، کیانوش رستمی که میهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم در شبکه اول سیما بود، گفت: مردم حق دارند از ورزشکاران انتظارات و توقعات زیادی داشته باشند، چون به هر حال از آنها حمایت می کنند و من از همه آنها تشکر می کنم. درخصوص مسابقات جهانی تایلند باید بگویم که تمرینات سختی داشتم و می توانستم حرف های زیادی برای گفتن در دسته 96 کیلوگرم داشته باشم. من رکوردهای جهان را بارها در تمرینات جابجا بودم و می خواستم در تایلند دوباره به رکورد جهانی حمله کنم.

وی اضافه کرد: در مسابقات جهانی زمانی که وزنه اولم تغییر کرد، روی صحنه رفتم، اما از وزنه زدنم جلوگیری کردند. این اتفاق از طرف مارشال افتاد و مسابقات متوقف شد و من هم روی تخته بلاتکلیف مانده بودم.

ملی پوش وزنه برداری با اشاره به اتفاقاتی که در سال های گذشته و بعد از المپیک 2016 ریو افتاده بود، عنوان نمود: پس از المپیک و در سال های بعد از آن نتوانستم دل مردم را شاد کنم و مجبور شدم دسته ام را از 85 به 96 کیلوگرم تغییر بدهم. اگر چنین اتفاقی بیفتد و دسته وزنه بردار تغییر کند، آن ورزشکار باید به دلیل شرایط سختی که هست، خداحافظی کند، اما من به تلاشم ادامه دادم. من راستا دیگری نداشتم و باید در دسته جدید تلاش می کردم. ای کاش می توانستم به دسته 109 کیلوگرم بروم.

رستمی در پاسخ به این موضوع که تکروی می کند، در چهارچوب کادر فنی قرار نمی گیرد، انگار که تیم ملی برایش مهم نیست و با اوت کردن در تایلند به تیم ملی ضربه زده، گفت: من مدال های جهانی، آسیایی و المپیکی زیادی دارم و حتی در سال 2016 بهترین وزنه بردار جهان شدم. حرف من این است که اگر می خواهند کمک کنند، این کار را انجام بدهند و اگر نمی خواهند کمک کنند، بی خیال من شوند. حرفم خطاب به مسئولان و همه مردم کشورم است. من تمام زندگی ام را در ورزش گذاشته و خیلی سختی کشیده ام. من در مسابقات جهانی برای شکستن رکورد جهان روی تخته رفتم. سوالم این است که چرا برای مسابقات سوئیس نباید اسم من رد شده باشد؟ وزنه برداران باید هر 6 ماه یک امتیاز المپیکی کسب کنند. حالا برای 6 ماه دوم باید به سوئیس بروم و این آخرین شانس من است. در واقع اگر به سوئیس نروم، حتی اگر رکورد جهانی را در ماه های آینده نیز بشکنم، باز هم نمی توانم سهمیه المپیک بگیرم.

وی عنوان نمود: قول می دهم با بهترین رویه در المپیک شرکت کنم و دوباره قهرمان شوم. من با تاماش آیان حرف زدم و او گفت که فدراسیون ایران الان باید به فدراسیون جهانی نامه بزند. من به خاطر پرچم کشورم حاضرم جانم را بدهم و روی سکو بروم و یک هزار تومانی هم نمی خواهم. اگر یک مدال دیگر بگیرم، پرافتخارترین ورزشکار ایران در المپیک می شوم. از مردم هم می خواهم که به من انرژی بدهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 370

به "کیانوش رستمی: رکورد جهان را بارها در تمرینات جابجا کرده بودم، اگر نمی خواهند به من کمک کنند، بی خیالم شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیانوش رستمی: رکورد جهان را بارها در تمرینات جابجا کرده بودم، اگر نمی خواهند به من کمک کنند، بی خیالم شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید