کمدی را می سازم، قصه فرار 5 پیرمرد و پیرزن از خانه سالمندان

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، عباس رزیجی کارگردان سینما یکشنبه هفت آبان ماه با حضور در غرفه خبرنگاران در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها درباره فیلم جدیدش به خبرنگار سینمایی مهر گفت: فیلم دم سرد تا امروز در 54 فستیوال جهانی حضور داشته و 11 جایزه دریافت نموده و در حال حاضر نیز در دو جشنواره ایندی وود هند و نیکل کانادا نامزد دریافت جایزه شده است که ماه آینده تعیین می گردد جوایزی دریافت خواهد نمود یا خیر.

کمدی را می سازم، قصه فرار 5 پیرمرد و پیرزن از خانه سالمندان

وی درباره مضمون فیلم دم سرد اعلام کرد: این اثر فیلمی درباره ترنس سکشوال ها است و هر کس در ظاهر فیلم را می بیند فکر می نماید ما با ساخت این اثر وارد خط قرمز شدیم در صورتی که این گونه نیست چراکه معتقدم یکی از الزامات فیلم ساختن توجه به موضوعات مختلفی است که جامعه با آن روبرو است.

رزیجی متذکر شد: بسیاری از مردم درباره ترنس سکشوال ها آگاهی ندارند پس اگر من به عنوان فیلمساز درباره آنها فیلم بسازم می توان چهره واقعی شان را نشان داد.

وی درباره فعالیت های تازه اش شرح داد: فیلمی به نام کمدی را در مرحله پیش فراوری دارم که مانند اسمش اثری کمدی محسوب می گردد و ادعای ما این است که این فیلم مضمونی دنیای دارد. همه می دانند که سینمای اجتماعی ایران در دنیا حرفی برای گفتن دارد اما اینکه کسی بخواهد با یک فیلم کمدی ادعای دنیای بودن داشته باشد حرف سنگینی است.

این کارگردان شرح داد: تلاشم این است فیلمی بسازم که در جشنواره های دنیای دیده گردد که این کار بسیار سخت است چون معمولا فستیوال های دنیای فیلم های کمدی را جدی نمی گیرند.

رزیجی اضافه کرد: این فیلم در حال حاضر در مرحله پیش فراوری به سر می برد و منتظر دریافت مجوز هستیم تا پیش فراوری اصلی را شروع کنیم. ویژگی این فیلم سینمایی بازیگرانش هستند چون قصد دارم از بین کارگردانان یا طراحان شناخته شده و متخصص این حرفه پنج بازیگر اصلی فیلمم را انتخاب کنم.

وی در سرانجام درباره داستان فیلمش شرح داد: این فیلم قصه پنج پیرزن و پیرمرد است که از خانه سالمندان فرار می نمایند و برای خودشان خانه می گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 436

به "کمدی را می سازم، قصه فرار 5 پیرمرد و پیرزن از خانه سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمدی را می سازم، قصه فرار 5 پیرمرد و پیرزن از خانه سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید