پوست موز درمان کننده سردرد شدید

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سلامت خبرنگاران: سردرد شدید را با پوست موز می توان درمان کرد.

پوست موز درمان کننده سردرد شدید

سردرد شدید به دلایل زیاد رخ می دهد. پوست موز این مشکل را برطرف نموده است.

به گزارش خبرنگاران، گاهی اوقات، سردرد ها به قدری شدید و غیر قابل تحمل هستند که فرد برای تسکین آن ها از چندین نوع داروی مسکن استفاده می نماید تا از درد خلاصی پیدا نموده و به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

پوست موز حاوی مقادیر بالای ویتامین، پتاسیم و مهمیم است و خاصیت ضد التهابی و سم زدایی دارد.

در بسیاری از کشور ها از جمله هند، بیش از چند دهه است که از پوست موز به اسم یک ماده مغذی و دارویی استفاده می گردد.

تحقیقات تازه نشان می دهد پوست موز حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی است و می توان آن را به صورت مخلوط با آب میوه، شیر موز، پخته و سرخ شده استفاده کرد، هرچه موز رسیده تر باشد، پوست آن شیرین تر و بافت آن نرم تر می گردد و دلیل آن هم وجود یک هورمون طبیعی گیاهی به نام اتیلن است که در فرآیند رسیدن میوه ها ترشح می گردد، اتیلن پس از برهم کنش با قند و فیبر موجود در پوست موز، قند مرکب را به قند ساده تبدیل می نماید، به همین خاطر است که موز رسیده شیرین تر است.

در این بین بعضی راه چاره های طبیعی برای تسکین سردرد وجود دارد که ضرر ها و عوارض دارو های مسکن شیمیایی را ندارند.

راه چاره درمان سردرد با پوست موز

ما به شما یک راه ساده، مقرون به صرفه و طبیعی را معرفی می کنیم که به خلاص شدن از شر سردرد های شدید یاری می نماید و سرعت اثر بخشی بالایی دارد.

شما در این روش درمانی طبیعی به پوست یک موز و مقداری یخ احتیاج دارید، چند تکه یخ را در قسمت انتهایی و در داخل پوست موز قرار داده و آن را با یک نوار ببنید تا یخ در بین پوست موز باقی بماند، حال پوست موز را بر روی پیشانی خود قرار داده و به مدت 20 دقیقه در مکان تاریکی استراحت کنید، یک حوله همراه خود داشته باشید تا به محض آب شدن یخ از آن بهره ببرید.

این روش بلافاصله سردرد شما را تسکین می دهد؛ در این روش درمانی سردرد به سرعت آرام می گیرد و دلیل اصلی آن به دلیل وجود پتاسیم بالای پوست موز است، اگر سردرد شما شدید بود و بعد از 20 دقیقه هم درد را حس کردید می توانید این روش را تکرار کنید.

منبع: رکنا
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1744

به "پوست موز درمان کننده سردرد شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوست موز درمان کننده سردرد شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید