نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا بالا رفت

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، اسپانیا بالاترین نرخ بیکاری را در سطح اتحادیه اروپا داشته است.

نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا بالا رفت

با ما سفر کنید و با هزینه تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا انتها ماه فوریه نرخ بیکاری در منطقه یورو بدون تغییر نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.5 درصد رسید اما این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 8.3 درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سه ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا انتها این ماه 15 میلیون و 953 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 13 میلیون و 571 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 48 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 34 هزار نفر کاهش یافته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 16.1 درصد بوده است و پس از این کشور، ایتالیا با 10.2 درصد و لیتوانی با 9.6 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در لهستان با 3.1 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، جمهوری چک با 3.2 درصد و هلند با 3.6 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 5.7 درصد و فرانسه 8.0 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 6.8 درصد و در نروژ 5.4 درصد اندازه گیری شده است.

همچنین تا انتها این ماه دو میلیون و 967 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 394 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.2 و در سطح منطقه یورو 0.1 درصد کاهش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با 6.1 درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با 9.3 درصد و هلند با 9.4 درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با 39.6 درصد، ایتالیا با 31.6 درصد و پرتغال با 21.6 درصد بوده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1487

به "نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا بالا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا بالا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید