مسکو: آمریکا دیگر نمی تواند ادعا کند الگوی دموکراسی است

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه و یکی از سناتورهای بلندپایه این کشور گفتند: آشوب اتفاق افتاده در واشنگتن، ثابت کرد که آمریکایی ها دیگر حق ندارند خط مشی دموکراسی خود را به دیگران تحمیل نمایند.

مسکو: آمریکا دیگر نمی تواند ادعا کند الگوی دموکراسی است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در رابطه با آشوب براه افتاده در واشنگتن، در پستی در صفحه فیس بوک خود نوشت: ایالات متحده هرگز بعد از این دیگر نخواهد توانست به دنیایان بگوید که ما الگوی دموکراسی هستیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در این خصوص با یادآوری این واقعیت که خودشیفتگی دونالد ترامپ و وجود بعضی شبهات در شمارش آرا در انتخابات گذشته در آمریکا، دلایل آمدن آمریکایی ها به خیابان ها بود، اظهار نظر کرد: ایالات متحده دیگر نمی تواند خط مشی خود برای دموکراسی را به کسی تحمیل کند، زیرا تمام حقوق خود را از دست داده است.

این سناتور روس در صفحه فیس بوک خود نوشته است: جشن دموکراسی آمریکایی دیگر تمام شد. آمریکایی ها دیگر نمی توانند خط مشی خود در این راستا را به دیگران تحمیل نمایند، برای اینکه حق خود برای مشخص این راه را از دست داده اند.

به عقیده کاساچوف، حوادث شب گذشته در واشنگتن و آمدن مردم به خیابان ها دلایل خاص خود را داشت. وی گفت: بالاتر از هر چیز - خودشیفتگی، ادعاهای عجیب و غریب و ماجراجویی دونالد ترامپ است که نقش اصلی یک پیرو تسلیم ناپذیر این خط مشی و کاپیتان این کشتی در حال غرق شدن را ایفاء می کند. علاوه بر این، مشکل عمیق تر - شبهات و جزییات نامشخص در شمارش آرای انتخابات سوم نوامبر (13 آبان ماه) و اکنون هم در ایالت جورجیاست.

این سناتور بلندپایه با اشاره به اینکه این بار طرف بازنده بیش از حد کافی، دلیل برای متهم کردن برندگان به جعل و تقلب دارد، اضافه نمود: دموکراسی آمریکایی به وضوح از هر دو پا لنگ می زند.

روز چهارشنبه ساختمان کنگره آمریکا به دلیل کوشش هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا، توسط پلیس محاصره شد. تظاهرنمایندگان یکی از درهای ساختمان را شکسته و به داخل راه یافتند. قانون گذاران آمریکایی مجبور شدند به وسیله تونل های امنیتی، کنگره را ترک نمایند. در واشنگتن دی سی، در رابطه با ناآرامی های مرکز شهر، رژیم منع رفت و آمد اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1339

به "مسکو: آمریکا دیگر نمی تواند ادعا کند الگوی دموکراسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا دیگر نمی تواند ادعا کند الگوی دموکراسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید