مردان و زنانی که به مریخ خواهند رفت

این گروه شامل شش زن و هفت مرد است که دو تن از آن ها فضانورد آژانس فضایی کانادا هستند.تمامی این 13 تن از میان 18 هزار نفر برگزیده شده اند.

مردان و زنانی که به مریخ خواهند رفت

13 فضانورد جدید برای انجام ماموریت آرتمیس به ناسا ملحق شدند. پس از دو سال، 13 فضانورد جدید به ناسا پیوستند تا برای ماموریت بازگشت انسان به ماه از این افراد استفاده گردد.

ناسا میخواهد طی پروژه آرتمیس (Artemis) اولین زن را به ماه اعزام کند تا گام هایی برای رفتن به مریخ هم برداشته گردد.

کاندیدا های این ماموریت از سال 2017 میلادی در حال آموزش دیدن هستند و روز گذشته در مرکز فضایی جانسون ناسا واقع در هوستون، در مراسم فارغ التحصیلی خود شرکت کردند.

این گروه شامل شش زن و هفت مرد است که دو تن از آن ها فضانورد آژانس فضایی کانادا هستند.تمامی این 13 تن از میان 18 هزار نفر برگزیده شده اند.

طی مراسم دیروز، به هر کدام از این فارغ التحصیلان یک سنجاق نقره ای اعطا شد که نمادی از پروژه مرکوری 7 و هفت فضانورد آن است که اولین بار در سال 1959 میلادی انتخاب شدند.

زمانی که این 13 فضانورد جدید اولین ماموریت فضایی خود را سپری نمایند، یک نشان سنجاق طلا دریافت خواهند کرد. ناسا میخواهد در سال 2024 میلادی، با انجام پروژه آرتمیس اولین زن و مرد بعدی را به سطح کره ماه اعزام کند.

هدف نهایی هم اکتشاف روی مریخ است که برای اواسط دهه 2030 میلادی برنامه ریزی شده است. جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) در مراسم فارغ التحصیلی این فضانوردان اظهار کرد، این افراد از برترین های آمریکا هستند و امروز زمانی باورنکردنی برای آن هاست که به جمع فضانوردان ناسا پیوستند.

وی ادامه داد، سال 2020 میلادی برای ما مهم است و ماموریت های فضایی متعددی در آن انجام خواهد شد. همچنین سال جاری پیشرفت های مهمی را برای ماموریت آرتمیس و بازگشت به ماه و فراتر از آن شاهد خواهیم بود.

از سال 2017 میلادی تا به امروز این فضانوردان تحت آموزش و تمرین پیاده روی فضایی، آزمایش سیستم های ایستگاه فضایی بین المللی و سیستم های رباتیک قرار گرفتند و علاوه بر آن زبان روسی را هم آموختند.

این توانایی های جدید به آن ها یاری خواهد نمود در توسعه فضاپیما ها توانایی پیدا نمایند و به پشتیبانی از تیم فضانوردان مستقر در فضا بپردازند و از همه مهمتر به جمع 500 نفری بپیوندند که تا به امروز افتخار رفتن به فضا را داشته اند.

ناسا هم اکنون 48 فضانورد فعال دارد که افراد این کلاس جدید شامل آن ها می گردد. این آژانس همچنین برنامه دارد فضانوردان جدیدی را هم در بهار پیش رو به خدمت گیرد.

منبع: فرادید
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 648

به "مردان و زنانی که به مریخ خواهند رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردان و زنانی که به مریخ خواهند رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید