فیلم تاسف واقعی این بازیگر از حضور در سریال نیسان آبی !

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رضا بنفشه خواه از بازی در نیسان آبی متاسف شده است.

فیلم تاسف واقعی این بازیگر از حضور در سریال نیسان آبی !

رضا بنفشه خواه پدر بیژن بنفشه خواه است. رضا بنفشه خواه از سال 1362 وارد بازیگری شده است. رضا بنفشه خواه متولد دروازه شمیران تهران است. نام اولین فیلم رضا بنفشه خواه مخمصه است. نام سه فرزند رضا بنفشه خواه بیژن،پژمان و هژیر است.

بیوگرافی رضا بنفشه خواه

رضا بنفشه خواه در چهاردهم بهمن ماه سال 1322 در دروازه شمران تهران بدنیا آمد و در سال 1342 پس از دریافت دیپلم به هنرکده آناهیتا رفت و نخستین بازی تئاتر خود را در همان سال بازی کرد. نخستین بازی تلویزیونی وی در فیلم مخمصه در سال 1362 بود و نخستین کار سینمایی وی بازی در فیلم شب مکافات در سال 1363 بود. وی پس از گذراندن دوره های بازیگری، مدتی آموزگار بازیگری و فن بیان و گویندگی نیز بود. رضا بنفشه خواه کارمند وزارت کار و امور اجتماعی و بازنشسته از این سازمان است.

خانواده و زندگی شخصی

وی پدر بیژن بنفشه خواه بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر و برادر محمود بنفشه خواه دیگر بازیگر کشورمان است

سال های فعالیت از قبل از انقلاب تا کنون

غلامرضا بنفشه خواه پس از دریافت دیپلم در سال 1342 به هنرکده آناهیتا رفت و نخستین بازی تئاتر خود را در همان سال بازی کرد. نخستین بازی تلویزیونی وی در فیلم مخمصه در سال 1362 بود و نخستین کار سینمایی وی بازی در فیلم شب مکافات در سال 1363 بود. وی پس از گذراندن دوره های بازیگری، مدتی آموزگار بازیگری و فن بیان و گویندگی نیز بود.

مصاحبه رضا بنفشه خواه

به سراغ رضا بنفشه خواه رفتیم تا درباره حضور در این سریال و مدت ها کم کاری او صحبت کنیم. این چهره نام آشنا شبیه نقش هایش سریع و کوتاه صحبت کرد و به هرکدام از سوالات ما هم پاسخ هایی دقیق، اما کوتاه داد.

این روزها کجا هستید؟

خبری نیست. فعلا سرکار نیستم. یک فیلم نامه دستم دارم که مشغول آنالیز آن هستم. بیشتر در خانه استراحت می کنم، کتاب می خوانم، فیلم می بینم و موسیقی گوش می کنم.

نام تان در تیتراژ نیسان آبی هم آمده است.

بله متاسفانه!

چرا متاسفانه؟

در قراردادی که با من بسته بودند، گفته بودند که 8 تا 10 روز فیلم برداری داریم یعنی قرار است نقشی هرچند کوتاه بازی کنم، اما نه آن قدر کوتاه که در چند دقیقه من را بکشند و از سریال خارج نمایند! من قبول کردم که در این سریال حضور داشته باشم، اما بعد دیدم که در همان قسمت اول فوت کردم و کارم تمام شد.

اتفاقا ما هم تعجب کردیم که چطور یک بازیگر باسابقه برای لحظات کوتاهی در سریال بازی کرد و دیگر اتفاقی نیفتاد.

همکاران و سازندگان نیسان آبی هم گفته بودند که سریال، فلاش بک دارد و پس از این که شما در سریال فوت کردی، دوباره به سریال برمی گردی و ما به بازی شما احتیاج داریم.

اما در ابتدای سریال بسیاری از سکانس ها را حذف کردند و نوشتند که فلان بازیگر، حضور افتخاری داشته است. البته این موضوع برایم خیلی مشکل حادی نبود و من غصه نمی خورم، اما از بازی در آن متاسفم.

بیژن فرزند شما هم بازیگر است. چقدر با همدیگر رابطه کاری دارید؟

ما وقتی پیش همدیگر هستیم، اصلا درباره مسائل کاری صحبت نمی کنیم. ملاقات ما هیچ وقت ملاقات دو همکار هنرپیشه نیست. ملاقات ما ملاقات پدر و فرزندی است. هیچ کاری نداریم که الان درگیر چه کاری هستیم.

قبلا درباره این موضوع صحبت کردیم و با هم به توافق رسیدیم که دیگر در باره مسائل کاری در ملاقاتها و مهمانی ها صحبت نکنیم.

رضا بنفشه خواه از بازی در نیسان آبی متاسف است.

با توجه به سابقه کاری تان انتظار می رفت که بیژن درباره قبول پیشنهادهای هنری اش با شما مشورت کند.

یک بار قبلا به بیژن گفتم که فکر کن مهران غفوریان یا جواد رضویان هستی که هیچ کسی در خانواده شان بازیگر نیست. تو هم فکر کن که پدرت بازیگر نیست. می خواهم مستقل باشی. دوست ندارم هرجایی رفتی، برخی فکر نمایند به پیشنهاد فرد دیگری در آن جا حضور داری.

ار ناراحتی تان درباره بازی در سریال نیسان آبی متوجه می شویم که تجربه خوبی در این فضا نداشتید. آیا در پیشنهادهای کاری مهم است که برای سینما، تلویزیون یا نمایش خانگی و در کنار چه کسی بازی می کنید؟

نه، هر آدمی در زندگی تجربیات مثبت و منفی زیادی دارد و همین ها باعث می گردد درس بگیریم تا هرکاری و هر پیشنهادی را قبول نکنیم. گفتم که از نیسان آبی متاسفم، اما در ادامه هم گفتم که از بازی در آن ناراحت نیستم.

برای بازی در پلتفرم ها و تلویزیون و سینما و… تفاوتی قائل نمی شوم و اتفاقا در باره این سوال ها می گویم که مقایسه نکنید. چون کار خوبی نیست. برخی حتی می پرسند نسل جوان و امروزی را چطور می بینید؟ فقط می گویم این مقایسه ها را نکنید.

منبع:وقت صبح

منبع: رکنا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1890

به "فیلم تاسف واقعی این بازیگر از حضور در سریال نیسان آبی !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم تاسف واقعی این بازیگر از حضور در سریال نیسان آبی !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید