فوران آتشفشان درهای فرودگاه جزیره بالی را بر مسافران بست

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، فرودگاه بین المللی و داخلی جزیره بالی واقع در کشور اندونزی تحت تاثیر دودهای غلیظ حاصل از فوران آتشفشان، تمامی پروازهای خود به مبدا یا مقصد این جزیره را لغو نموده است.

فوران آتشفشان درهای فرودگاه جزیره بالی را بر مسافران بست

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور نوروز 99 بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی اندونزی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وب سایت Russia Today ، احتمال فوران آتشفشان کوه آگونگ در جزیره بالی اندونزی، امروز دوشنبه باعث شد که مقامات و مسئولان اندونزی به تمامی ساکنین و مسافران هشدار دهند که هر چه سریعتر این جزیره را ترک نمایند چرا که محتمل است این جزیره شاهد یکی از بزرگترین فوران های آتشفشانی در سالهای اخیر باشد.

بنابر اعلام مقامات رسمی، 100 هزار نفر باید این جزیره و مناطق تحت تاثیر کوه آتشفشانی آگونگ را ترک نمایند این در حالیست که تا به امروز تنها 40 هزار نفر این جزیره را ترک نموده اند.

کوه آتشفشانی آگونگ که در شرق جزیره بالی واقع شده است بیش از 3000 متر ارتفاع داشته و آخرین فوران این آتشفشان به سال 1963 میلادی باز می گردد که در آن حداقل 1000 نفر کشته و چندین روستا نیز به طور کلی از بین رفت.

جزیره بالی یکی از مناطق توریستی جنوب شرقی آسیا به شمار می رود که در سال گذشته بالغ بر 5 میلیون جهانگرد و توریست از این جزیره بازدید نموده اند.

هزاران مسافر و توریست در پی فوران کوه آتشفشان در نزدیکی جزیره بالی اندونزی ، در فرودگاه های این جزیره گیر افتاده اند و برای بازگشت به مقاصد خود با مشکل و اختلال روبه رو شده اند.

مقامات این جزیره خطاب به ساکنین و مسافران جزیره بالی اعلام نموده اند که باید خانه های خود را هرچه سریعتر ترک نمایند. بدنبال افزایش دودهای غلیظ حاصل از آغاز فوران کوه آتشفشان آگونگ، مقامات مربوطه و مسئولان تمامی پروازهایی که به مبدا یا مقصد این جزیره بودند، را لغو نموده اند . هرچند که فعالیت های توریستی در جزیره بالی از ماه سپتامبر امسال میلادی به دلیل لرزش های این کوه آتشفشان و احتمال درباره فوران آن، مختل شده بود.

برآورد شده است که پرواز بالغ بر 59 هزار مسافر و توریست در فرودگاه بین المللی نگورارای در روز دوشنبه صبح لغو شده است و مسافران و توریست های بسیاری در پی تشدید دودهای حاصل از فوران کوه آتشفشانی و هشدارهای پی در پی مقامات مسئول، از گیر افتادن در این جزیره بسیار ابراز نگرانی نموده اند. طبق گزارش های منتشر شده، بسیاری از آنها به منظور ترک سریعتر جزیره در فرودگاه چادر زده اند.

مقامات و مسئولان مربوطه، علت لغو تمامی پروازهای فرودگاه این جزیره را دودهای غلیظ حاصل از فوران آتشفشان توصیف نموده است و در تشریح این موضوع بیان نموده اند که این دودها موجب ایجاد مشکل برای موتور هواپیما می گردد و پرواز در این شرایط، بسیار خطرآفرین است و طبق قوانین بین المللی ، اجازه پرواز به هواپیماها داده نمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 591

به "فوران آتشفشان درهای فرودگاه جزیره بالی را بر مسافران بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوران آتشفشان درهای فرودگاه جزیره بالی را بر مسافران بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید