در های مرموزی که برای همواره باید بسته بمانند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خبرنگاران: انسان ذاتاً موجودی کنجکاو است و همین حس حقیقت جویی باعث شده تا در طول قرن ها پرده از اسرار زیادی بردارد، اما اسرار زیادی در جهان وجود دارد که از قرار معلوم بهتر است برای همواره سر به مهر باقی بمانند.

در های مرموزی که برای همواره باید بسته بمانند

در این زمینه می توان به در های قدیمی و باستانی اشاره نمود که هرگز باز نشده اند و راز های درون این در ها برای همواره مخفی خواهد ماند. این در ها به خودی خود رمزآلود هستند و از آنجایی که هرگز باز نشده اند سوال های بیشتری در مورد دلیل وجود این در ها و باز نشدن آن ها وجود دارد.

از آنجایی که ما هم مثل شما کنجکاو شده ایم تا نگاهی به این در های مرموز داشته باشیم و ببینیم قضیه بسته ماندن این در ها از چه قرار است، در ادامه باهم نگاهی به در های مرموزی خواهیم داشت که برای همواره باید بسته بمانند.

تالار مخفی تاج محل

تاج محل در فهرست عجایب هفتگانه جدید دنیا واقع شده است و سالانه توریست های زیادی از سرتاسر دنیا برای بازدید از این بنای قدیمی و باشکوه به هندوستان مسافرت می نمایند. اما قسمت های زیادی از این بنا در معرض بازدید دنیاگردان قرار ندارد و جا هایی را در تاج محل سراغ داریم که راز های زیادی در آن ها پنهان شده است.

ماجرای ساخت تاج محل به سال 1631 میلادی باز می گردد و در آن موقع شاه دنیا، عبادتگاهی برای یادبود همسرش، ممتاز محل، بنا کرد. ظاهراً ممتاز محل در حین تولد چهارهمین فرزندشان از دنیا رفته بود و شاه دنیا که ارادت خاصی به ممتاز محل داشت با ساخت این بنا می خواست یاد همسرش را برای همواره جاودان کند. ساخت این بنای عظیم نزدیک به 22 سال به طول انجامید و 32 میلیون روپیه هزینه برداشت.

سالانه نزدیک به 8 میلیون نفر از تاج محل بازدید می نمایند، اما در زیر این بنا، یک طبقه دیگر وجود دارد که هیچ کسی اجازه بازدید آن را پیدا ننموده است. جالب است بدانید از طبقه ای بزرگ و وسیع صحبت می کنیم که گفته می گردد دقیقاً 1089 اتاق در این طبقه نهاده شده است. ظاهراً یک طبقه دیگر نیز در زیر تاج محل و این طبقه ای که به آن اشاره نمودیم واقع شده است که این طبقه نیز دارای 22 اتاق است. حتی در طبقه اول تاج محل که بازدید آن برای توریست ها آزاد است نیز در های زیادی را شاهد هستیم که هرگز باز نشده اند و کسی اجازه بازدید از آن ها را ندارد.

با این حساب این پرسش پیش می آید که چه رازی پشت این در های همواره بسته نهاده شده است؟ در این خصوص حدس های زیادی صورت گرفته و اظهار نظر های مختلفی را شاهد هستیم. برخی از کارشناسان بر این باور هستند که فرآیند ساخت تاج محل به صورت تمام و کمال انجام نشده و اتاق هایی که از آن ها صحبت می کنیم به لحاظ معماری کامل نشده اند و زیبایی های اتاق ها و تالار های اصلی تاج محل را ندارند، به همین دلیل نیز شاه دنیا که می خواست تاج محل عالی و بی نقص به نظر مخاطبان برسد دستور داد تا این در ها برای همواره بسته باقی بمانند.

البته این فقط یک روی سکه ماجرای در های بسته تاج محل است و برخی دیگر نیز بر این باور هستند که پشت این در های بسته، ممتاز محل، دفن شده است و به همین دلیل نیز کسی حق ورود به این مکان را ندارد. این گونه که پیداست شاه دنیا به اندازه ای به همسرش علاقه داشت که حاضر نبود از او جدا گردد و به همین دلیل نیز دستور می دهد تا جنازه ممتاز محل، مخفیانه مومیایی گردد. همان گونه که در جریان هستید شاه دنیا مسلمان بود و در آئین مسلمان ها مومیایی کار ناشایستی به حساب می آید و جنازه باید حتماً در خاک دفن گردد.

در نتیجه شاه دنیا که از یک طرف نمی توانست جنازه همسرش را در آغوش سرد خاک رها کند و از یک طرف دیگر نیز نگران بود که بدن مومیایی شده، ممتاز محل، توسط دیگران کشف گردد و آبروی شاه دنیا بر باد رود، دستور داد تا، جنازه مومیایی شده ممتاز محل را در تالار های همواره سر به مهر تاج محل پنهان نمایند.

معمای در های بسته تاج محل به همین جا ختم نمی گردد و برخی دیگر نیز معتقد هستند که پشت این در های بسته، ارواح و شیاطین وجود دارند. جالب اینجاست که به رغم اینکه شواهد از عشق بی انتها شاه دنیا به ممتاز محل حکایت دارد، گفته می گردد که شاه دنیا حرمسرای بزرگی داشت و ارتش او نیز به تجاوز و وحشیگری معروف بوده اند.

در مجموع با توجه به بسته بودن همیشگی در های مخفی تاج محل، نمی توان تعیین کرد که واقعاً پشت این در ها چه رازی نهفته است.

معبد پادماناب هاسوامی (Padmanabhaswamy Temple)

در اینکه تاج محل معروف ترین معبد هندوستان به حساب می آید هیچ شکی نداریم، اما در کشور هفتاد و دو ملت تا دلتان بخواهد معبد وجود دارد و هر کدام از این معابد نیز راز های سر به مهری دارند. یکی دیگر از معابد بزرگ و جذاب هندی ها معبدی با نام پادمانا هاسوامی است، این معبد در سده ششم میلادی برای ویشنو (Vishnu)، دومین خدای هندو ها ساخته شده و سرشار از گنج های بی شمار از ارزشمند است. از سال 1729 تاکنون مدیریت این معبد در اختیار خانواده سلطنتی تراوانکوُر Travancore Royal Family) واقع شده است.

این خانواده با افتخار گنج های داخل این معبد را در اختیار داشت تا اینکه به دلیل عدم مدیریت در سال 2011 اختیار کنترل این معبد از خانواده سلطنتی گرفته شد. از آن موقع به بعد اختیار مدیریت معبد پادماناب هاسوامی در اختیار اعضای یک کمیته نهاده شده است.

چیزی که در میان تمام دارایی های این معبد جالب به نظر می رسد وجود 6 در است که هرگز باز نشده اند. باز کردن این در ها کار راحتی نیست و در واقع به گونه ای ساخته شده اند تا هرگز باز نشوند. به همین دلیل نیز با میله های فولادی محکم شده اند و خبری از لولا و دستگیره در آن ها نیست تا کسی هرگز نتواند آن ها را باز کند. ناگفته نماند که 5 در از تعداد 6 در درنهایت توسط کمیته ای که به آن اشاره نمودیم با دردسر های زیاد باز شد. اما هنوز هم معبد پادماناب هاسوامی یک در سر به مهر دارد که با نام تالار مرموز بی (the mysterious Chamber B) شناخته می گردد.

جالب اینجاست که در مستندات و مدارکی که در مورد این معبد از دیرباز تاکنون وجود دارد، هیچ اشاره ای به این در نشده و عملاً با دری سر و کار داریم که افسانه های زیادی درخصوص آن وجود دارد. برخی ها بر این باور هستند که این در راهی به اقیانوس دارد و باز کردن آن امواج دریا را به داخل معبد روانه می نماید و سیل عظیمی به دنبال خواهد داشت.

برخی دیگر نیز بر این باور هستند که خانواده سلطنتی این در را طلسم نموده اند و تنها افراد عالی رتبه قادر به شکستن طلسم این در هستند، در غیر این صورت اگر افراد عادی نسبت به باز کردن در اقدام نمایند، با حادثه های ناخوشایندی روبرو خواهند شد.

ناگفته نماند که هیچ کدام از این موارد باعث نشد تا کمیته مدیریت این معبد نسبت به باز کردن در رمزآلودی که از آن صحبت می کنیم اقدام نکند. اما بسیاری از افرادی که برای باز کردن در کوشش کردند به نوعی غیرقابل شرح دچار بیماری شدند. حتی فردی با نام ساندِر راجان (Sunder Rajan) که کوشش زیادی برای سلب مدیریت خانواده سلطنتی از این معبد داشت نیز مدتی بعد از پیدا شدن این در مخفی و عجیب، جان خودش را از دست داد.

با این حساب در حال حاضر نمی توان تعیین کرد که این بیماری ها بر حسب اتفاق رخ داده یا اینکه واقعاً چیزی شیطانی و اهریمنی در پشت در معبد پادماناب هاسوامی پنهان شده است.

راز های مخوفی که در زیر آرامگاه اولین امپراتور خاندان شین پنهان شده است

کشور چین اسرار زیادی را در قلب خود پنهان نموده و به رغم اینکه بسیاری از این راز ها برملا شده اند، هنوز هم هر از گاهی شاهد کشف های باستانی عجیب و غریبی هستیم. یکی از این موارد به حفاری پنج برادر در سال 1974 در چین باز می گردد. این برادر ها در حال کندن زمین برای حفر چاه بودند که به صورت کاملاً اتفاقی به یکی از بزرگترین کشف های باستانی دست پیدا کردند.

این کشف در نهایت به پیدا شدن یکی از رمزآلود ترین در های بسته دنیا مجهر شد. قضیه از این قرار بود که برادر هایی که به آن ها اشاره نمودیم پس از حفر زمین به تکه سفال هایی برخوردند که آنالیز این سفال ها باعث شد تا آرامگاه چین شی هوانگ، اولین پادشاه چین و کسی که چین را یکپارچه نموده بود، پیدا گردد. جالب است بدانید این امپراتور نقش مهمی در فرهنگ چین دارد و حتی نام این کشور نیز از اسم او گرفته شده است.

آرامگاهی که از آن صحبت می کنیم از چیزی که فکرش را بکنید وسیع تر بود و تنها کشف قسمتی از آن سال ها به طول انجامید. یکی از جالب ترین کشف های این آرامگاه را می توان لشکری متشکل از 7 هزار سپاهی و اسب نام برد که به صورت نمادین و با سفال در ابعاد بسیار بزرگ دور آرامگاه امپراتور چین درست شده بودند تا از مقبره وی محافظت نمایند.

با این حساب ممکن است با خود فکر نموده باشید برادرانی که این آرامگاه را کشف کردند به مال و منال زیادی رسیدند، اما قضیه درست برعکس رخ داد و روزگار این برادر ها یکی پس از دیگری تیره و تار شد. این برادر ها و خانواده هایشان با فقر و بدبختی روبرو شدند و بیماری های عجیب و غریبی به سراغشان آمد که حتی پولی برای درمان این بیماری ها نداشتند. اوضاع زندگی آن ها به اندازه ای سخت شد که یکی از آن ها از شدت فقر و بدبختی خودش را دار زد و دیگر برادر ها نیز درنهایت در اوج فقر از دنیا رفتند.

این امر باعث شد بسیاری حدس نمایند که کشف مقبره امپراتور چین از جانب این برادر ها باعث شد تا به نفرین ابدی گرفتار شوند و از آن لحظه به بعد روی خوش زندگی را نبینند. از این ماجرا که بگذریم به قضیه آرامگاه امپراتور چین شی هوانگ می رسیم که در اصلی مقبره او هنوز باز نشده و احتیاج به چندین دهه حفاری باستان شناسی دارد. در این بین با توجه به فاجعه ای که برادران کاشف این مقبره با آن روبرو شدند، بسیاری بر این باور هستند که در اصلی آرامگاه چین شی هوانگ باید برای همواره سر به مهر باقی بماند و در غیر این صورت افرادی که اقدام به باز کردن در این مقبره نمایند دچار سرنوشت شومی خواهند شد.

تالار بزرگی که در زیر مجسمه ابوالهول واقع شده است

مصر به سرزمین افسانه ها مشهور است و تا دلتان بخواهد اماکن باستانی دارد، جالب اینجاست که به لحاظ باستان شناسی نیز تمدن مصر، مهم ترین تمدنی است که آثار زیادی از آن بر جای مانده و به همین دلیل نیز می توان قضاوت های زیادی در مورد سبک زندگی مردمان مصر باستان داشت. در بین تمام آثار باستانی که در مصر وجود دارد، پیکر تراشیده شده ابوالهول، یکی از رازآلود ترین آثار باستانی این تمدن به حساب می آید. جالب است بدانید این مجسمه که ابعاد بسیار بزرگی دارد از سنگ آهکی یکپارچه تراشیده شده و به همین دلیل نیز به لحاظ هنری و مجسمه سازی ارزش بسیار زیادی دارد.

با این حساب کاملاً تعیین است این اثر باستانی باعظمت راز های زیادی را در خود پنهان نموده باشد. از طرف دیگر ابعاد اهرام مصر و مجسمه ابوالهول نیز به رازآلود بودن این آثار دامن زده و بسیاری بر این باور هستند که مصریان باستان توان ساخت چنین آثار بزرگی را نداشتند و ساخت چنین سازه های با عظمتی از دنیا های دیگری یاری گرفته اند.

بسیاری از مصر شناسان نیز باور دارند که کتابخانه ای بسیار بزرگ در زیر شن ها در مصر مخفی شده و راز عظمت این تمدن بشری در این کتابخانه واقع شده است. این کتابخانه که از آن با نام تالار مدارک (Hall Of Record) یاد می گردد، احتمال می رود در زیر مجسمه ابوالهول نهاده شد باشد.

دولت مصر تاکنون اجازه حفاری های بیشتر را در این منطقه صادر ننموده است و همین امر نیز به راز آلود بودن مجسمه ابوالهول دامن زده است. از طرف دیگر بسیاری نیز بر این باور هستند که راز های مجسمه ابوالهول و دری که به کتابخانه ای بزرگ راه دارد باید برای همواره مخفی باقی بماند. عده ای دیگر نیز معتقد هستند راهرو هایی که در زیر مجسمه ابوالهول واقع شده است در واقع مسیری به نسل دیگری از موجودات بسیار هوشمند و پیشرفته است که به مردمان مصر باستان برای ساخت اهرام یاری نموده اند. برخی ها این نسل پیشرفته را به موجودات فضایی نسبت می دهند و برخی دیگر نیز بر این باور هستند که مردمان سرزمین آتلانتیس در این تالار ها رفت و آمد داشته اند.

به هر ترتیب با توجه به سابقه ای که از در های سر به مهر سراغ داریم شاید بهتر باشد دری که در زیر مجسمه ابوالهول نهاده شده برای همواره بسته باقی بماند و ارتباط میان انسان ها و موجودات فضایی یا هر تمدن غیرانسانی دیگری برقرار نگردد.

اتاق 873 هتل بنف

تا این قسمت برای شما از در های سر به مهری گفتیم که تاریخچه آن ها به سال ها قبل و دوران باستان باز می گردد، اما در این قسمت به در مرموز و وحشتناکی رسیدیم که در یک هتل بسیار زیبا و شیک نهاده شده و داستان وحشتناک آن باعث شده تا مالکین این هتل ترجیح دهند این در تا ابد بسته بماند.

این در رمزآلود در طبقه هشتیم هتلی با نام بنف اسپرینگز (Banff Springs Hotel)، در آلبرتای کانادا واقع شده است. افرادی که در این هتل اقامت داشته اند مدعی هستند در میان ردیف در های اتاق های هتل خبری از شماره اتاق 873 نیست و در قسمتی که باید این در نهاده شده باشد، یک دیوار کشیده شده است. این کار به گونه ای صورت گرفته که ظاهراً در اتاق 873 ناپدید شده باشد. اما جالب است بدانید هنوز هم پشت این دیوار در اتاق 873 وجود دارد، اما مسئولین هتل ترجیح داده اند تا جلوی این در، یک دیوار بکشند. گفته می گردد حتی اگر به دیواری که جلوی این در کشیده شده ضربه بزنید، صدایی مانند ضربه زدن به دیوار توخالی به گوش می رسد و این قضیه وجود یک در را در پشت این دیوار تأیید می نماید.

قضیه اتاق 873 هتل بنف اسپیرینگز از این قرار است که سال ها پیش زوجی به همراه دختر جوان شان در این اتاق اقامت می گزینند. از خانواده ای معمولی صحبت می کنیم که برای گذراندن تعطیلات این هتل را انتخاب نموده بودند. اما زندگی این خانواده معمولی پس از پا گذاشتن به اتاق 873 در این هتل برای همواره تغییر می نماید. ماجرا از آنجایی آغاز می گردد که مرد این خانواده در نیمه های شب از خود بی خود می گردد و همسر و فرزندش را می کشد، در نهایت نیز جان خودش را می گیرد تا این اتاق برای همواره به یکی از مرگبارترین اتاق های دنیا تبدیل گردد.

از آنجایی که هیچکدام از قربانیان این حادثه زنده نماندند، در نهایت تعیین نشد که دلیل دیوانه شدن مرد این خانواده و کشتن خانواده اش از چه قرار بوده است. مسئولین هتل نیز اتاق 873 را کاملاً بازسازی می نمایند و دوباره این اتاق را به مهمان های دیگر هتل می دهند، اما از قرار معلوم ماجرای این اتاق مرموز همچنان ادامه داشت.

مهمان های این اتاق در شب با جیغ های وحشتناکی از خواب بیدار می شدند و اثر دست های خونین روی دیوار های اتاق در شب ها شکل می گرفت. برخی از این مهمان ها در حین خواب از روی تخت به بیرون پرت می شدند و برخی دیگر نیز زخم هایی روی بدنشان ایجاد می شد. این موارد باعث شد تا مسئولین هتل عطای این اتاق را به لقایش بخشند و اتاق 873 را برای همواره قفل نمایند.

در این قسمت به انتها فهرست در هایی رسیدیم که باید برای همواره بسته بمانند، در انتها پیشنهاد می کنیم اگر شما هم تجربه های عجیب و غریب و ترسناکی دارید و مکان های وحشتناکی را می شناسید، در قسمت نظرات این تجربه های رمزآلود را با ما و سایر خواننده ها به اشتراک بگذارید.

منبع: slappedham

منبع: برترین ها
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 160

به "در های مرموزی که برای همواره باید بسته بمانند" امتیاز دهید

14 کاربر به "در های مرموزی که برای همواره باید بسته بمانند" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در های مرموزی که برای همواره باید بسته بمانند"

1 دیدگاه

امیر 13 فروردین 1399

تالار مرموز بی در مهبد پادماناب هاسوامی
درب شیطان که هرگز نباید باز شود و باز کردن ان نیاز به روش خاصی می باشد.
اما باز کردن آن عواقب بسیار خطرناکی برای تمامی بشریت دارد.
حتی از ویروس کرونا که امروزه تمامی زمین را فراگرفته نیز بسیار بسیار و بشدت خطرناکتر می باشد.
بگذاریم شیطان کماکان در پشت آن درب محبوس باشد و بیخیال از کنار آن درب بگذریم و به فراموشی بسپاریم.
هرگز نباید آن درب مشخص و معلوم می شد چه برسد به اینکه بخواهد باز شود.
تشکر و سپاس فراوان

پاسخ به امیر
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید