تشدید تنش در شبه جزیره کره

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ارتش کره جنوبی در واکنش به آزمایش موشک قاره پیمای کره شمالی با برگزاری یک رزمایش موشکی، چندین موشک شلیک کرد.

تشدید تنش در شبه جزیره کره

به گزارش فارس، کاخ سفید به آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی واکنش نشان داد.

براساس گزارش اسپوتنیک، کاخ سفید با محکوم کردن این اقدام پیونگ یانگ از کره شمالی خواست از هر اقدامی که منجر به افزایش بی ثباتی میشود خودداری کند.

در این بیانیه تاکید شده، آمریکا از آزمایش موشکی کره شمالی با خبر است و در این زمینه درحال مشورت با ژاپن و کره جنوبی و دیگر متحدان خود است.

کاخ سفید آزمایش موشک قاره پیمای کره شمالی را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خوانده که باعث افزایش تنش ها خواهد شد و خطر بی ثباتی را در منطقه افزایش خواهد داد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز پنج شنبه گفت کره شمالی پرتابه ای ناشناس را از سواحل شرقی خود شلیک نموده است.

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، ستاد مشترک ارتش جزئیات این پرتابه را اعلام ننموده، اما ژاپن خبر داده کره شمالی حداقل یک پرتابه که احتمالاً موشک بالستیک دوربرد است، به سمت آب های شرقی شبه جزیره کره پرتاب نموده است.

ساعاتی بعد منابع خبری گفتند که کره شمالی برای اولین بار از سال 2017 یک موشک بالستیک بین قاره ای آزمایش نموده است.

ساعاتی بعد، کره جنوبی در واکنش به این آزمایش موشکی پیونگ یانگ با برگزاری یک رزمایش موشکی چندین موشک بالستیک چند منظوره و موشک راهنمایی شونده شلیک کرد و تاکید نمود، اگر احتیاج باشد سئول آماده حمله به محل پرتاب این موشک قاره پیما است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1982

به "تشدید تنش در شبه جزیره کره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تنش در شبه جزیره کره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید