بیانیه پرویز پرستویی برای حمایت از تئاتر

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، پرویز پرستویی با انتشار بیانیه ای با عنوان حمایت از تئاتر، حمایت از اندیشه از هنرمندان و هنردوستان خواست از تئاتر حمایت نمایند.

بیانیه پرویز پرستویی برای حمایت از تئاتر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، پرویز پرستویی، بازیگر شناخته شده تئاتر و سینمای کشور در بیانیه ای که با استفاده از هشتک به تئاتر نیازمندیم در صفحه شخصی اش منتشر کرد از تمامی هنرمندان و هنردوستان خواست تا با انتشار پوستر نمایش های روی صحنه، و دیدن نمایش ها از تئاتر و هنرمندان آن که آسیب های جبران ناپذیر اپیدمی را تجربه نموده اند حمایت نمایند. این هنرمند در متن بیانیه اش نوشته است:

دوستان همیشه همراه من، هنرمندان و هنردوستان گرامی

از شروع فعالیت هنری ام تا اولین اجراهایم روی صحنه تئاتر و کسب تجربه در این مکان انسان ساز، در محضر اساتید و دوستان محترم، همان روزهای نخست همیشه از تئاتر به عنوان نقطه شروع یادگیری هنر و اخلاق نزد خود یاد نموده ام.

می دانید که این هنر تاثیرگذار بر روان و اندیشه، نه تنها در ایران، بلکه در دنیا به دلیل اپیدمی آسیب های جبران ناپذیری را متحمل شده، از متضرر شدن گروه های جوان تا پیشکسوتان این عرصه در تمامی حوزه های مربوط به تئاتر و حتی تعطیلی و تا مرز تعطیلی رفتن بسیاری از تماشاخانه ها و مراکز تئاتری.

از آنجایی که صحنه و خود اهالی تئاتر برای خیل هنرمندان و هنردوستان دارای اهمیت والایی ست، جهت نجات حال این هنر ارزشمند و تاثیرگذار بر فرهنگ و اندیشه و البته یاری به اهالی محترم تئاتر ایران، این جانب پرویز پرستویی درخواست همیاری و همکاری از سوی هنرمندان و هنردوستان گرامی را با نگارش بیانیه فوق اعلام می دارم و آن را به صورت رسمی در صفحه اینستاگرامی خود منتشر می کنم.

از هنرمندان و هنردوستان عزیز خواستارم که با انتشار بیانیه فوق در استوری و یا انتخاب پوستر یکی از نمایش های روی صحنه و قرار دادن آن در پیج اینستاگرامی خود با هشتگ #به-تئاتر-نیازمندیم گستره حمایت خود را از این هنر، وسیع تر نموده و مجددا تئاتر را به علاقه مندان یادآوری کنیم.

از هنرمندان و هنردوستان گرامی تقاضا می کنم که در روزهای شروع مجدد فعالیت های تئاتری و بازگشایی سالن های تئاتر بعد از چندین ماه تعطیلی که حالا به صورت جدی با حفظ پروتکل های بهداشتی به کار خود ادامه می دهند، نسبت به حمایت معنوی خود از این هنر با تماشای آثار روی صحنه، توصیه آنها و یا حتی در صورت امکان یاری اقتصادی به کارگردانان مستعد جهت فراوری اثر جدید یا گروه های متضرر تئاتری و یا ارائه راه حل، همیاری خود را در راستای جان دریافت مجدد صحنه های تئاتر کشور به عمل برسانیم.

برای شروع این جریان این جانب پرویز پرستویی تهیه نمایش غرب حقیقی را به کارگردانی امید سعیدپور که از بیست و هفتم بهمن، ساعت هجده اجرای خود را در مرکز تئاتر مولوی واقع در خیابان شانزده آذر شروع می نماید، بر عهده می گیرم. و در یکی از روز های اجرای این اثر به تماشای آن خواهم نشست.

امید است که با همکاری و در نظر دریافت شرایط بهداشتی در سالن ها و رعایت پروتکل ها که قطعا انجام خواهد شد بار دیگر اندیشه و روان خود را پس از شنیدن این همه اخبار گوناگون جلا ببخشیم.

با احترام، پرویز پرستویی.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1414

به "بیانیه پرویز پرستویی برای حمایت از تئاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه پرویز پرستویی برای حمایت از تئاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید