بهترین روش بازنشستگی چیست؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مریم شکرانی: برای بازنشستگی از طریق سازمان تامین اجتماعی شما باید صورت خویش فرما بیمه شوید و ماهانه حق بیمه ای حدود 350 هزار تومان پرداخت کنید تا پس از 30 سال بازنشسته شوید و با دریافتی های حال حاضر این سازمان حداکثر رقمی حدود دو میلیون تومان حقوق بازنشستگی بگیرید.

بهترین روش بازنشستگی چیست؟

به گزارش تجارت نیوز، اگر شما کمتر از 30 سال حق بیمه بپردازید و برای زنان به سن 55 سال و برای مردان به سن 60 سال برسید، می توانید درخواست بازنشستگی بدهید اما حقوق شما به نسبت سال های پرداخت حق بیمه تان کمتر از بقیه بازنشستگان خواهد بود. البته باید این نکته را اضافه کنیم که برای درخواست بازنشستگی علاوه بر شرط سنی باید حداقل 10 سال حق بیمه پرداخت کرده باشید.

ماجرای بیمه زنان خانه دار چیست؟

گزینه دیگری که برای بازنشستگی پیش روی شماست و البته تبلیغات جذاب و وسوسه کننده ای دارد، خرید بیمه نامه های عمر یا زندگی است. ممکن است در خیابان بارها با تبلیغاتی نظیر 10 ساله بازنشسته شوید یا بازنشستگی برای زنان خانه دار و … روبرو شده باشید.

بازاریاب این شرکت های بیمه ای به شما می گویند که با پرداخت ماهانه حدود 500 هزار تومان می توانید 10 ساله بازنشسته شوید و ماهانه پنج تا هفت میلیون تومان حقوق بازنشستگی بگیرید.

همچنین اگر فوت کنید، با این میزان سرمایه گذاری به وراث شما 150 میلیون تومان سرمایه فوت داده می شود. البته می توانید قید بازنشستگی را هم بزنید و حق بیمه خود را یکجا دریافت کنید که در این صورت چیزی حدود 200 میلیون تومان بعد ار 10 سال دست شما را خواهد گرفت.

واقعیت این است که این اعداد در حال حاضر اعداد و ارقام نسبتا جذابی است و تا 10 سال دیگر حقوق بازنشستگی شما فقط معادل رقمی حدود یک میلیون تومان امروز ارزش دارد و مبالغی که به ورثه تان می دهند، نیز به همین ترتیب ارزشش کم می شود.

حداقل دستمزد کارگران در سال 87 حدود 220 هزار تومان و در سال 97، یک میلیون و 114 هزار تومان تعیین شده بود، با این شرایط در یک بازه 10 ساله ارزش حداقل حقوق حدود پنج برابر شده است.

به این ترتیب اگر بخواهیم ارزش حقوق پنج میلیون تومانی بازنشستگی 10ساله را در نظر بگیریم، معادل یک میلیون تومان خواهد بود. با این حال بیمه نامه های عمر محدودیت های کمتری نسبت به سازمان تامین اجتماعی دارد و افراد در هر سنی می توانند این بیمه نامه را خریداری کنند و در سن 50 سالگی درخواست بازنشستگی بدهند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 820

به "بهترین روش بازنشستگی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روش بازنشستگی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید