برادری: زالاوا صرفاً سرگرم کننده نیست

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سمیرا برادری تهیه کننده فیلم سینمایی زالاوا به کارگردانی ارسلان امیری درباره شرایط پیش روی این فیلم برای ورود به چرخه اکران عمومی تأکید کرد زالاوا صرفاً یک فیلم سرگرم کننده نیست.

برادری: زالاوا صرفاً سرگرم کننده نیست

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، سمیرا برادری تهیه نماینده فیلم سینمایی زالاوا به کارگردانی ارسلان امیری که در جشنواره سی ونهم فیلم فجر سیمرغ بهترین کارگردانی فیلم اول و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را از آن خود کرد درباره برنامه ریزی برای اکران این فیلم گفت: طبعاً برنامه ریزی اکران همزمان با آغاز یک فیلم انجام می گردد، اما کمی زمان ضروری است تا شرایط گشایش سینما و شرایط اکران، دوباره آنالیز و پایدار گردد تا فیلم در زمان مناسب خودش اکران گردد.

وی اضافه کرد: مساله اصلی ما هیچ وقت در زمان فراوری صرفاً فروش نیست بلکه ساخت یک فیلم خوب است، ولی قاعدتاً باید هزینه فیلم برگردد تا بتواند چرخه مالی فیلم را کامل کند، فکر نمی کنم چهره و یا صرفاً ژانر طنز، اکران را تضمین می نماید، معتقدم مهمترین عنصرِ ایجاد جذابیت برای مخاطب، درام است و بهترین تبلیغ نماینده یک فیلم هم خود مردم هستند. خوش بینم که مردم از فیلم استقبال می نمایند.

برادری درباره تجربه 2 فیلم قبلی خود با نام های احتمال باران اسیدی و درساژ اظهار کرد: قاعدتاً این دو فیلم دو نویسنده و کارگردان متفاوت داشته اند و هر کدام در مقیاس خودشان چرخه اکران مناسبی را گذرانده اند. به عنوان مثال احتمال باران اسیدی از فیلم های پر بیننده هنر و تجربه بود و فیلم، بین مخاطبان خود به خوبی دیده شد. همینطور درساژ با اینکه در فصل نامناسبی اکران عمومی داشت، توانست مخاطبان خودش را پیدا کند و در عین حال افتخارات زیادی برای سینمای ایران در سال 2018 به ارمغان بیاورد. هر فیلم از حیث بودجه و مخاطب منحصر به فرد است و مختصات خود را داراست. در خصوص زالاوا هم فکر نمی کنم خارج از این قاعده باشد، تصور می کنم زالاوا دارای چرخه اکران کاملاً متفاوت از این 2 فیلم قبلی باشد.

این تهیه نماینده در بخش دیگر از صحبت هایش مطرح کرد: همه امیدواریم که شرایط کرونایی به طور جدی بهبود پیدا کند و بعد از آن با یک مدیریت صحیح، امکانات یکسانی در حوزه اکران از سوی مدیران سینمایی داده گردد.

وی درباره اینکه فیلم هایی از جنس زالاوا بیشتر رویکرد جشنواره ای دارند یا اکران؟ شرح داد: من اصولاً چنین تفکیکی را برای یک فیلم قائل نیستم، متوجه این موضوع هم هستم که مخاطبان با رویکرد متفاوت به سینما می فرایند، بعضی به عنوان سرگرمی و بعضی به عنوان مواجهه با یک اثر هنری. زالاوا برای نمایش در جشنواره ها ساخته نشده است، اما یک فیلم صرفاً سرگرم نماینده هم نیست. می توانم بگویم زالاوا از جمله فیلم هایی است که در مرکز نموداری که یک سوی آن اکران و یک سوی آن جشنواره وجود دارد، ایستاده است و این امکان را دارد که هم توسط جشنواره ها دیده گردد و هم مردم از دیدن آن لذت ببرند.

تهیه نماینده درساژ درباره اکران بین المللی زالاوا گفت: برای معرفی فیلم ها در حوزه بین المللی، پخش نماینده بین المللی تصمیم می گیرد و راستا آن به این صورت است که طی یک سال و نیم، فیلم ها امکان حضور در جشنواره ها را پیدا می نمایند و با توجه به حضور های بین المللی فیلم، شرایط اکران هم به وجود خواهد آمد.

وی در سرانجام درباره استفاده از ظرفیت اکران آنلاین مطرح کرد: امیدواریم بتوانیم زالاوا را در کنار مردم در سینما ها ببینیم، اما تا زمانی که پاندمی در هاله ای از ابهام واقع شده است، نمی توانم نظر قطعی بدهم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1401

به "برادری: زالاوا صرفاً سرگرم کننده نیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "برادری: زالاوا صرفاً سرگرم کننده نیست" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادری: زالاوا صرفاً سرگرم کننده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید