باگ فیس بوک به توسعه اخبار جعلی منجر شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، طبق اسناد داخلی این شرکت، مهندسان فیس بوک به مدت 6 ماه نتوانستند پست های تکرار نماینده اخبار جعلی را کنترل و محدود نمایند.

باگ فیس بوک به توسعه اخبار جعلی منجر شد

براساس گزارش ها فیس بوک این چالش را به عنوان یک رویداد سایت سطح 1 مشخص نموده است. این برچسب برای بحران های فنی با اولویت بالا مانند بلاک شدن فیس بوک و اینستاگرام در روسیه به کار رفته است.

نخستین بار این خبر زمانی منتشر شد که نشریه ورج به اسناد داخلی متا دست یافت که به طور داخلی در شرکت به اشتراک گذاشته شده بود.

سخنگوی متا در این باره بیان کرد: شرکت متوجه ناهماهنگی هایی در کاهش رتبه بندی محتوا در 5 موقعیت جداگانه شد که مربوط به افزایش موقت و اندک بعضی پارامترهای داخلی بود. ما پس از تحقیق دریافتیم ریشه این امر یک باگ نرم افزاری است و وصله های لازم را به کار بردیم. این باگ تاثیر طولانی مدت و عمیقی بر پارامترهای ما نداشت.

مهندسان متا نخستین بار در اکتبر 2021 میلادی و هنگامی متوجه این چالش شدند که به طور ناگهانی جریان اخبار جعلی بین فید خبری کاربران افزایش یافت.

این اخبار جعلی مربوط به افرادی بود که به طور مرتب پست هایی حاوی محتوای مذکور منتشر می نمایند. اما باگ مذکور سبب شده بود به جای سرکوب و حذف اخبار جعلی تکرار شونده، آنها دوباره تکرار شوند.

این چالش 3 هفته قبل و در 11 مارس برترطرف شد. به گفته متا باگ مذکور روی قابلیت شرکت برای محتوای ناقض قوانین تاثیری نداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1989

به "باگ فیس بوک به توسعه اخبار جعلی منجر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باگ فیس بوک به توسعه اخبار جعلی منجر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید