این مارمولک از دل افسانه های اژد ها سر برآورده است!

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، حیوانات واقعاً عجیب و غریبی در طبیعت وجود دارند که انسان ها در طول زندگی خود قادر به تماشا آن ها از نزدیک نیستند.

این مارمولک از دل افسانه های اژد ها سر برآورده است!

به گزارش خبرآنلاین، مارمولک کمربند آرمادیلو، مارمولک بومی استان های کیپ شمالی و غربی آفریقای جنوبی است، ما را به یاد چیزی جز یک اژد های کوچک نمی اندازد. این شباهت به ویژه زمانی که آن ها برای محافظت از خود در برابر خطر - رفتاری که نام آن ها را به ارمغان آورده است - خود را جمع می نمایند، آشکار می گردد.

این مارمولک ها، وقتی خطری را در اطراف خود احساس می نمایند، به شکل توپ در می آیند. سپس انتهای دم خود را گاز می گیرند و توپ های کوچکی از فلس ها و میخ های سخت تشکیل می دهند. به این ترتیب، آن ها می توانند اطمینان حاصل نمایند که زیر شکم نرم ترشان از شکارچیان مزاحم مانند مارها، مانگوس ها و پرندگان بزرگ در امان است.

این گونه زنده زا هستند. آن ها بعلاوه تمایل دارند فقط یک بار در سال فرزند آوری نمایند که آن ها را از بیشتر گونه های مارمولک متمایز می نماید.

این مارمولک ها در گروه های 2 تا 60 نفر با میانگین 6 نفر زندگی می نمایند. اعضای این گروه ها را لزوما اعضای خانواده تشکیل نمی دهند. جالب اینجاست که گفته می گردد زندگی گروهی دائمی از این نوع، در بین مارمولک ها غیر معمول است.

آن ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر از تکان دادن دم، تکان دادن سر، یا تکان دادن زبان استفاده می نمایند. بعضی از این اقدامات ممکن است به فراوری مثل یاری کند، در حالی که بعضی دیگر، مانند تکان دادن زبان، ممکن است به عنوان علائم هشدار دهنده استفاده شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 آبان 1401 بروزرسانی: 20 آبان 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2081

به "این مارمولک از دل افسانه های اژد ها سر برآورده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مارمولک از دل افسانه های اژد ها سر برآورده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید