ایجاد 6 شتاب دهنده در حوزه زیست فناوری پزشکی

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از مهم ترین اهداف مشخص شده در ستادهای معاونت علمی و فناوری ایجاد و توسعه شتاب دهنده ها است که در این چند سال، تعداد شتاب دهنده های مختلف در کشور افزایش چشمگیری یافته است.

ایجاد 6 شتاب دهنده در حوزه زیست فناوری پزشکی

با توجه به جایگاه و پیشرفت های قابل توجه زیست فناوری دردنیا بویژه در دهه 90 میلادی در راستای دستیابی به حیوانات شبیه سازی شده و سلول های بنیادی، باورهای مهمی در گسترش سطح توقعات علمی، بالینی و تجربی نسبت به علم زیست فناوری پزشکی شکل گرفت.

در همین ارتباط، اتمام پروژۀ ژنوم انسان در سال 2000 میلادی نیز از مهم ترین دستاوردهای مهم این رشته بود که با توجه به کاربردهای مهم آن، می توان نتایج آن را در حوزه های مختلف حیات بشری به عنوان نقطه عطفی در پیشینه علمی و کاربردی این رشته به حساب آورد.

خلاقیت های زیست فناوری پزشکی تجاری سازی می شود

با توجه به اهمیت بالای این رشته علمی در کشور، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف شتاب دهی به توسعه زیست فناوری پزشکی در کشور اقدام به راه اندازی 6 شتاب دهنده در این حوزه کرده است.

این شتاب دهنده ها با حضور جوانان متخصص و فارغ التحصیلان این رشته و با هدف تجاری سازی و عملیاتی کردن ایده های خلاقانه آنها برای پیشبرد اهداف زیستی در کشور راه اندازی شده است. دنیای جدید دنیای کارآفرینان است. دنیای افراد خوش فکر با دیدگاه های منحصر به فرد، پشتکار زیاد و عزم جدی که می خواهند از طریق اجرایی کردن ایده های نوآورانه خود دنیا را به شکل بهتری از آنچه هست تغییر دهند.

یکی از راه های توسعه زیست فناوری در کشور نیز راه اندازی و حمایت از تشکیل شتاب دهنده ها است؛ زیرا برای توسعه زیست فناوری مسائل فراوانی وجود دارد و تنها راه رفع این مسائل استفاده از تجربیات دیگران است. افرادی که پیش از این جهت سخت رسیدن به محصول دانش بنیان را طی کرده و تجربه کسب کرده باشند.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تلاش می کند از این افراد با تجربه به عنوان راهنما استفاده کند. با همین هدف ستاد اقدام به راه اندازی شتاب دهنده هایی در تمام حوزه های مرتبط با زیست فناوری کرده است. یکی از این حوزه های مهم و پرکاربرد زیستی، زیست فناوری پزشکی است.

شتاب دهنده ها در حوزه زیست فناوری پزشکی به افراد خلاق در این زمینه کمک می کنند تا ایده های خام خود را به محصول و یا خدمات تبدیل کنند و به مرحله تجاری سازی برسانند. پس از این مرحله، محققان می توانند از صندوق زیست فناوری برای اجرایی کردن ایده های خود استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 152

به "ایجاد 6 شتاب دهنده در حوزه زیست فناوری پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 6 شتاب دهنده در حوزه زیست فناوری پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید