30 میلیون دلار از اموال ایران در کره برای خرید واکسن کرونا اختصاص یافت

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، تهران (پانا) - رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی می گوید 30 میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی برای خرید واکسن کرونا پرداخت شده است.

30 میلیون دلار از اموال ایران در کره برای خرید واکسن کرونا اختصاص یافت

به گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، حسین تنهایی اضافه کرد: هفت میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی مسدود شده که 30 میلیون دلار از آن برای خرید واکسن کرونا پرداخت شده است و امیدواریم با فرایند مثبتی که در پیش گرفته شده به زودی خبرهای امیدوارکننده ای در این باره به اطلاع مردم برسانیم.

وی درباره اجرایی شدن تفاهمنامه میان دو کشور گفت: تا به امروز درصد اندکی از آن ها اجرا شده است، مقرر شده بود یک میلیارد دلار بدهی این کشور به صورت نقدی به ایران پرداخت گردد، اما تا به امروز در عمل شاهد اجرای آن نبوده ایم.

از سال 2018 هفت میلیارد دلار پول فروش نفت ایران در دو بانک کره جنوبی بلوکه شد و از آن موقع تا به امروز مذاکرات بسیاری برای پرداخت این بدهی از سوی سئول به ایران اجرا شده است.

یکی از محورهای مصاحبه میان چانگ سیه کیون، نخست وزیر سابق کره جنوبی و مسئولان ایرانی در سفر وی به تهران چگونگی برگرداندن پول ایران به کشور بوده است.

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، روز چهارشنبه ششم اسفند 1399 در جمع خبرنگاران گفته بود از هفت میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی مسدود شده در مرحله نخست، یک میلیارد دلار از بدهی کره جنوبی به ایران به صورت نقدی به حساب بانک های ایرانی واریز می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1521

به "30 میلیون دلار از اموال ایران در کره برای خرید واکسن کرونا اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 میلیون دلار از اموال ایران در کره برای خرید واکسن کرونا اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید