24 شایعه پراکن فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا ویروس دستگیر شدند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس پلیس سایبری کشور گفت: در پی رصد فضای مجازی و تشکیل کارگروه ویژه در پلیس فتا در خصوص مقابله با شایعه سازان فضای مجازی با موضوع شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور 24 نفر بازداشت شدند.

24 شایعه پراکن فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا ویروس دستگیر شدند

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه اینترنتی مأوا، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار کرد: هم اکنون پلیس فتا به صورت کاملاً تخصصی کلیه جریانات خبری منتشر شده در فضای مجازی کشور و نشان گاه های انتشار اخبار را رصد می کند و در صورت مشاهده هرگونه موارد محتوایی شامل فیلم، خبر، عکس که حاوی مطالب شایعه و کذب به قصد ایجاد تشویش اذهان عمومی و افزایش نگرانی در جامعه را تشدید کند؛ موضوع را به صورت قانونی مورد پی گیری قرار داده و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: رویه پلیس فتا در برخورد با متخلفان بارگذاری هر گونه شایعه و اخبار کذب در فضای مجازی در مرحله اول بیان تذکر و ارشاد مبنی بر حذف مطالب و عدم تکرار است که در این راستا 118 نفر شناسایی و ضمن احضار به این پلیس، مورد تذکر و ارشاد قرار گرفتند که این افراد با اظهار ندامت و با اذعان به عدم آگاهی از قوانین و مقررات و عدم اطلاع از فعل مجرمانه خود نسبت به حذف مطالب منتشره اقدام کردند.

رئیس پلیس فتا ناجا شرح داد: رصد و پایش پلیس فتا در خصوص انتشار هر گونه اخبار جعلی و کذب در فضای مجازی از سوی کاربران با موضوع شیوع کرونا ویروس در کشور با جدیت تا ریشه کنی کامل این جریان ادامه دارد.

سردار مجید از هموطنان خواست: در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و شایعه در فضای مجازی، جهت برخورد با متخلفان از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا شماره تلفن 096380 به پلیس فتا منعکس کنند و اخبار رسمی و موثق را صرفاً از خبرگزاری ها و منابع معتبر خبری نظیر رسانه ملی دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 725

به "24 شایعه پراکن فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا ویروس دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 شایعه پراکن فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا ویروس دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید