23 کارگزار صادرات فناوری در 18 کشور فعال شدند، یافتن شریکهای تجاری

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مسعود حافظی در گفتگو با خبرنگاران گفت: کانال های صادراتی مرکز تعاملات بین الملل متشکل از رایزنان فناوری، شرکت های مدیریت صادرات و کارگزاران تجاری برون مرزی است که اینها 3 بازوی اجرایی و تسهیل کننده صادرات شرکت های دانش بنیان محسوب می شوند.

23 کارگزار صادرات فناوری در 18 کشور فعال شدند، یافتن شریکهای تجاری

وی افزود: این مرکز شرکت های دانش بنیان را شناسایی و در راستای فرایند صادراتی شرکت های دانش بنیان به شرکت ها خدمات ارائه می دهد.

وی گفت: راه اندازی 23 کارگزار صادراتی در کشورهای خارجی با هدف توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان، گامی برای تسهیل در فرایند رشد صادرات دانش بنیان در ایران به حساب می آید. این 20 کارگزار در بیش از 18 کشور مستقر هستند و به واسطه این کارگزاران، خدمات صادراتی به شرکت ها ارائه می شود که بتوانند در آن کشور محصولات خود را عرضه کنند.

معاون کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه یافتن شریک تجاری و بازاریابی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور هدف مهم ترین مأموریت کارگزاران صادراتی مرکز است، بیان نمود: 3 کارگزار صادراتی در ترکیه و آذربایجان، 2 کارگزار صادراتی در روسیه، 2 کارگزار صادراتی چین، افغانستان، کنیا، مالزی، 2 کارگزار صادراتی در اندونزی، عراق، سوریه، لبنان، عمان، هند، اقلیم کردستان، ازبکستان، بلاروس و انگلستان از سوی معاونت علمی مستقر هستند.

حافظی خاطر نشان کرد: شرکت های دانش بنیان درصدی از مبلغی را که باید برای دریافت این تسهیلات از سوی کارگزاران پرداخت کنند از مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری دریافت می کنند.

وی با اشاره به سایر خدماتی که شرکت ها از کارگزاران صادراتی دریافت می کنند، گفت: تحقیقات بازار، ثبت محصول، اخذ استاندارد، دریافت شریک تجاری، ارائه تسهیلات برای حضور در نمایشگاه های خارج از کشور و… از جمله این خدمات محسوب می شوند.

وی افزود: همچنین، توسط برخی از این کارگزاران، نمایشگاه های دائمی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشورهای هدف ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1156

به "23 کارگزار صادرات فناوری در 18 کشور فعال شدند، یافتن شریکهای تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 کارگزار صادرات فناوری در 18 کشور فعال شدند، یافتن شریکهای تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید