گلایه وزارت بهداشت از کاهش محدودیت های کرونایی

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اپیدمی کرونا رو به افزایش است و درخواست وزارت بهداشت این است که محدودیت ها و سختگیری های اجتماعی برای رعایت اصول بهداشتی به صورت هوشمند برگردد.

گلایه وزارت بهداشت از کاهش محدودیت های کرونایی

به گزارش ایرنا، علی اکبر حق دوست اضافه کرد: در سطح کشور افزایش موارد ابتلا به کرونا و بیماری کووید 19 را داریم البته هنوز میزان مرگ و میر خیلی زیاد نشده و امیدواریم مرگ و میر این بیماری زیاد نگردد، علت افزایش تعداد مبتلایان کرونا نیز بخشی به علت افزایش تست و بخشی نیز به علت کاهش محدودیت هاست.

وی گفت: واقعا باید برای بازگشت محدودیت ها تصمیم عاجل و جدی گرفته گردد. حتما باید به گونه ای تصمیم گیری گردد که مردم بیشتر نکات بهداشتی را رعایت نمایند حتی اگر قرار باشد نوعی آزادسازی اجرا گردد باید به گونه ای باشد که مردم اصول فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمایند.

رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی کرونا اضافه کرد: نگرانی برای این است که متاسفانه شرایط اپیدمی این بیماری برای مردم عادی شده است و بخش زیادی از مردم اصول بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله گذاری را را رعایت نمی نمایند.

وی گفت: وزارت بهداشت به طور رسمی خواسته است که به خصوص در جا هایی که میزان شیوع و آلودگی کرونا بیشتر است، محدودیت های کنترل شده بیشتری اعمال گردد، البته نه به شدت شرایط قبلی و شبیه قرنطینه، اما درخواست وزارت بهداشت این است که محدودیت های هوشمند به گونه جدی تری در شهر های آلوده تر اجرا گردد که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (دوشنبه) خاطرنشان کرد: میزان رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی مرتبط با کرونا از سوی مردم و در اصناف و اماکن عمومی از حدود 80 درصد به 10 تا 20 درصد و در تهران به 9 درصد کاهش پیدا نموده است. چه لزومی دارد مردم در این شرایط به پاساژگردی بروند.

وی گفت: ما هنوز در موج اول اپیدمی کرونا هستیم. موارد مختلفی از اپیدمی بیماری های واگیر در کشور ها وجود دارد که درست زمانی که فکر می کنیم موج اول بیماری تمام شده، موج دوم یا حتی سوم یک بیماری به وجود آمده و موارد ابتلا به مرگ به مراتب بیشتر از موج اول داشته است بنابراین تا زمان دستیابی به واکسن موثر برای کرونا که احتمالش خیلی بالا نیست، باید اصول فاصله گذاری و بهداشتی از جمله ماسک زدن در اماکن عمومی را جدی بگیریم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز گفته است: شرایط اپیدمی کرونا در کشور به هیچ وجه عادی نیست و اگر مردم رعایت ننمایند، ویروس کرونا می تواند دقیقه 90 گل بزند و ما را شکست دهد.

طبق آمار رسمی روزانه وزارت بهداشت، موارد مرگ کرونا که در هفته های گذشته به زیر 50 نفر در روز رسیده بود در چند روز گذشته دوباره سه رقمی شده است، موارد ابتلا نیز به بالای 2500 تا سه هزار نفر رسیده است. وزارت بهداشت متعقد است، بخشی از افزایش آمار مبتلایان به علت افزایش تست از افراد مشکوک و اطرافیان آنان است. تعداد تست کرونا در کشور اکنون به روزانه حدود 25 هزار مورد در روز رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 981

به "گلایه وزارت بهداشت از کاهش محدودیت های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه وزارت بهداشت از کاهش محدودیت های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید