گلایه از شهرداری برای عدم پلاک کوبی درختان کهنسال مرکز

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، عضو سابق شورای شهر تهران از عدم پلاک کوبی درختان مرکز در راستای حفظ حریم آنها گلایه کرد.

گلایه از شهرداری برای عدم پلاک کوبی درختان کهنسال مرکز

آرش میلانی کارشناس حوزه محیط زیست شهری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به لزوم شناسایی و پلاک کوبی درختان مرکز گفت: در برنامه سوم توسعه شهر تهران به سازمان بوستان ها تکلیف شده که نسبت به شناسایی درختان کهنسال هر محله و پلاک کوبی آنها اقدام گردد.

کارشناس حوزه محیط زیست شهری با بیان اینکه متاسفانه این تکلیف بر زمین مانده است، گفت: در تهران درختانی قدیمی وجود دارد که هرکدام بخشی از تاریخ این شهر هستند به گونه ای که در محله درکه 13 چنار که منشعب از یک چنار هستند وجود دارد و متاسفانه با خبر شدیم در اطراف این درختان، ساخت و سازی آغاز شده است.

رئیس سابق کمیته محیط زیست شورای شهر پنجم، افزود: متاسفانه می بینیم که نه تنها پلاک کوبی درختان میراثی متوقف شده بلکه در سایه این تعلل، ثبت ملی و مشخص حریم درختان کهنسال نیز مورد غفلت قرار گرفته است؛ این درحالی است که این غفلت خسارات و صدمات جبران ناپذیری به درختان قدیمی شهر و در نهایت تهران می زند.

میلانی با تاکید بر اینکه باید فکری به حال حفظ درختان کهنسال تهران کرد، ادامه داد: درختان قدیمی، ریشه های عمیق و گسترده ای دارند که باید حریم آنها از گودبرداری ساخت و سازهای اطراف در امان بماند و شهرداری باید فکری به حال آنها کند.

وی بعلاوه ضمن نگرانی از توسعه ناسازگار با محیط زیست در محدوده رود دره فرحزاد گفت: شنیده شده است که سازمان اوقاف با یاری شهرداری منطقه 2 درنظر دارد نسبت به توسعه امامزاده های عینعلی و زینعلی و ایجاد دسترسی به رود دره فرحزاد اقدام کند؛ این درحالی است که شهرداری باید نسبت به اقداماتی که در رود دره فرحزاد در نظر دارد، شفاف سازی کند تا مبادا به بهانه توسعه امامزاده، ساخت و ساز شدیدی در این رود دره اتفاق بیافتد و درختان زیادی قطع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1904

به "گلایه از شهرداری برای عدم پلاک کوبی درختان کهنسال مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه از شهرداری برای عدم پلاک کوبی درختان کهنسال مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید