کدام اقلام خوراکی بیشترین تغییر قیمت را داشتند؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، نتایج یک گزارش نشان می دهد که قیمت بعضی اقلام خوراکی در ماه گذشته نسبت به ماه قبل از آن با تغییر قیمت بیش از 100 درصد همراه بوده و در چهار قلم از کالاها تغییرات منفی بوده است.

کدام اقلام خوراکی بیشترین تغییر قیمت را داشتند؟

به گزارش خبرنگاران، تامین غذا و خوراکی همیشه یکی از نیازهای اولیه بشربوده است. شاید افزایش قیمت بسیاری از کالاها مانند طلا، سکه، ارز، خودرو و حتی مسکن، مردم را مجبور به خروج از بازار و نادیده گرفتن تقاضا نماید، اما در بازار مواد غذایی هر چقدر هم که قیمتها افزایش یابد، باز تقاضا وجود دارد، زیرا زندگی و حیات انسان به این کالاها وابسته است؛ از این رو کوچکترین افزایش قیمت در بازار مصرفی مواد غذایی بلافاصله در زندگی و معیشت اقشار مختلف جامعه تاثیر می گذارد و شهفرایندان پیش از هر بازاری تغییرات این بازار را لمس می نمایند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای وظایف ذاتی خود مبنی بر برقراری و توسعه رفاه در سطح جامعه و با ورود به بحث پرداخت یارانه نقدی و معین و توزیع بسته های حمایتی مختلف در این خصوص مشارکت داشته و آگاهی از آمارهای تورم، تغییرات قیمت اقلام خوراکی و... می تواند در برنامه ریزی و تصمیم سازی ها مفید واقع گردد.

بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، قیمت بعضی اقلام خوراکی طی شهریور ماه 1400 نسبت به ماه قبل از آن به گونه ای بوده که بیشترین افزایش قیمتها در کالاهای منتخب مربوط به پرتقال(40.5درصد)، ماست پاستوریزه (18.3درصد) و پنیر پاستوریزه (15.4 درصد) بوده است.

البته در چهار قلم از کالاهای منتخب تغییرات منفی است و بیشترین کاهش در قیمتها مربوط به مرغ ماشینی(2.4 - درصد)، روغن مایع (1.9 - درصد)، موز (1.3 - درصد) و گوجه فرنگی (0.9- درصد) بوده است.

مقایسه میانه قیمت اقلام خوراکی در ماه جاری با ماه مشابه سال قبل نشان می دهد که در 3 مورد از اقلام خوراکی منتخب، تغییرات بیش از 100 درصد بوده و بیشترین افزایش قیمت در اقلام گوجه فرنگی(132.1 درصد)، کره پاستوریزه (107.5 درصد)، و پیاز(102.1 درصد) بوده است. کمترین مقدار رشد قیمتها نیز در اقلامی همانند پرتقال با 31.5 درصد، گوشت گوسفندی با 34.6 درصد و موز با 37 درصد دیده می گردد.

در این گزارش جهت آنالیز فرایند تغییرات قیمت اقلام خوراکی از سه عنوان، حد مطلوب، حد هشدار و حد بحرانی استفاده شده است.

حد مطلوب: حدی از قیمت کالای منتخب است که با توجه به شرایط کشور، نوسانات قیمت در اطراف آن برای مصرف نماینده قابل قبول به نظر می رسد و کنترل قیمتها در این محدوده منجر به کاهش تورم خواهد شد که به وسیله قیمت اقلامی مانند گوشت گوسفندی، گوجه فرنگی و پیاز در محدوده مطلوب و میانه قیمت اقلامی مانند رب گوجه فرنگی بهتر از حد مطلوب گزارش شده است.

حد هشدار:حدی از قیمت کالای منتخب است که نوسانات قیمت از حد مطلوب خارج شده است و در صورت ادامه منجر به افزایش تورم خواهد شد که میانه قیمت اقلام خوراکی مانند گوشت گاو یا گوساله و سیب زمینی در محدوده هشدار قرار دارند و در هر دو مورد شیب قیمت صعودی است.

حد بحرانی: حدی از قیمت کالای منتخب است که نشان می دهد قیمت اقلام از کنترل خارج شده است و این امر به ایجاد تورم جهشی منجر خواهد شد.

نتایج این این گزارش نشان می دهد که میانه قیمت حدود 75 درصد اقلام منتخب نظیر برنج ایرانی درجه یک، برنج خارجی درجه یک، مرغ ماشینی، شیر و ماست پاستوریزه، پنیر ایرانی پاستوریزه، تخم مرغ ماشینی، کره پاستوریزه، روغن مایع، موز، لوبیا چیتی، عدس، قند و شکر و چای خارجی بسته ای فراتر از حد بحرانی قیمتها قرار دارند.

به گزارش خبرنگاران، در مورد بیشتر اقلام یاد شده، خصوصا برنج درجه یک ایرانی، تخم مرغ ماشینی، مرغ ماشینی، شیر و انواع محصولات لبنی، سیب، پرتقال و خیار امتداد فرایند صعودی ماه قبل مشاهده می گردد و افزایش مجدد قیمت این کالاها دور از انتظار نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1781

به "کدام اقلام خوراکی بیشترین تغییر قیمت را داشتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام اقلام خوراکی بیشترین تغییر قیمت را داشتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید