چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده های علوم پزشکی طراحی گردد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، نخستین وبینار هم اندیشی و اشتراک تجارب بین پژوهشکده های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید.

چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده های علوم پزشکی طراحی گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ a4 از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

در این وبینار دکتر حمیدرضا خرم خورشید مشاور علمی و فناوری معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر اصغر عبادی فر رئیس مرکز توسعه هماهنگی و ارزشیابی تحقیقات، دکتر جلالی نیا معاون برنامه ریزی امور پژوهشی و دکتر علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری و جمعی از معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی و روسای پژوهشکده های علوم پزشکی حضور داشتند.

در این سلسله نشست ها که با هدف مدیریت بهینه و ارتقای کمی و کیفی فعالیت های مورد انتظار با استفاده از تجارب پژوهشکده های برتر کشور و به منظور بحث و گفتگو برگزار می گردد، پژوهشکده آینده پژوهی در سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان گزارشی از فعالیت ها، تجارب و درس های آموخته شده در مباحث سرآمدی، پاسخ به نیازهای جامعه، مدیریت و ترجمان دانش، کارآفرینی، فعالیت های بین المللی و تقویت نگاه به آینده را ارائه کرد سپس اعضای حاضر در جلسه در مورد گزارش ارائه شده به بحث و آنالیز پرداخته و نقطه نظرات خود را اعلام کردند.

در ادامه دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بر لزوم تعیین شدن حیطه های فعالیت و طراحی چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده ها و قابلیت تسری تجارب ارزشمند به سایر پژوهشکده ها تأکید کرد.

همچنین مقرر شد، حسب بازخوردهای ارائه شده توسط شرکت کنندگان در جلسه، اهم اهداف و فعالیت های مورد انتظار از پژوهشکده ها به انضمام ساختارهای مشارکتی که بتواند تسهیل گر نیل به اهداف پژوهشکده ها باشند در نشست های بعدی مدنظر قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1510

به "چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده های علوم پزشکی طراحی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده های علوم پزشکی طراحی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید