پروژه ای میلیاردی که مخروبه شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، میدان میوه و تره بار جویبار، پروژه ای میلیاردی که قرار بوده به مکانی مناسب برای عرضه محصولات کشاورزی تبدیل گردد امروز یک مخروبه است.

پروژه ای میلیاردی که مخروبه شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از مهر، چند سالی از احداث میدان میوه و تره بار جویبار می گذرد و قرار بود این میدان تبدیل به یک مکان مناسب برای عرضه محصولات کشاورزی گردد اما امروز تبدیل به یک مکان مخروبه و بدون استفاده شده است.

بخش خصوصی برای احداث میدان میوه و تره بار وارد عرصه شد و در زمینی به مساحت 18 هزار متر مربع و در 120 حجره، آن را احداث کرد تا فعالان این عرصه در این مکان به فعالیت بپردازند و خاتمه این میدان بار در سال 1390 در ورودی شهر جویبار به بهره برداری رسید اما به دلایلی این میدان بار رونقی پیدا نکرد و سال ها بلا استفاده رها شد.

فرماندار جویبار در مورد رونق دوباره میدان میوه و تره بار با بیان اینکه میدان بار جویبار که بلااستفاده مانده تبدیل به آدینه بازار خودرو گردد گفت: از گذشته پیگیری هایی برای استفاده از این میدان بار بوده است ولی به دلایلی اجرایی نشده است.

  • پیشنهاد آدینه بازار خودرو

سید علی اسد با اشاره به این که طرح آدینه بازار خودرو یک طرح پیشنهادی بوده است گفت: هیئت امنا و غرفه داران این میدان بار باید به یک تصمیم قطعی در این زمینه برسند.

وی توضیح داد: اگر این مکان تبدیل به آدینه بازار خودرو گردد دفترخانه، خدمات شماره گذاری مستقر خواهد شد و شاهد رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال خواهیم بود.

فرماندار جویبار تاکید نمود: میدان بار جویبار باید از حالت رکورد خارج گردد و آن را به یک مکان قابل رونق و اشتغال تبدیل کرد.

یکی از اعضای هیئت امنای میدان بار جویبار یکی از دلایل رکود کار در این مکان را، مخالفت میدان بارهای شهر های همجوار برای راه اندازی این میدان بار اعلام کرد و گفت: از همه مهمتر در همان زمان افتتاح این مکان، مسئولان وقت شهرستان نیز حمایت کافی از این طرح انجام ندادند و امروز شاهدیم پروژه ای که میلیاردها تومان هزینه شده است به یک مکان مخروبه و بی رونق تبدیل گردد.

عنایت توکلی اضافه نمود: در همان ماه های ابتدایی آغاز به کار میدان بار جویبار، شاهد بودیم از شهر های همجوار با کامیون و نیسان میوه و تره بار در جهت جویبار به فروش می رساندند یا دست فروشانی که بدون مجوز فعالیت می کردند و همه اینها دست به دست هم داد که حجره داران این میدان بار بعد از سال ها، شاهد خاک خوردن سرمایه خود دراین مکان باشند.

وی با اشاره به اینکه در زمان افتتاح این میدان بار در سال 90 به مدت دوسال 26 حجره دراین مکان فعالیت مالی خود را آغاز کردند، خاطرنشان ساخت: اما متاسفانه به دلیل حمایت نکردن مسئولان وقت، همه این حجره داران مبلغ بین 5 تا 30 میلیون تومان متضرر شدند و کار خود را همچون دیگر حجره داران رها کردند و رفتند.

توکلی ادامه داد: با توجه به اصرار مالکین حجره مبنی بر ماندگار بودن این مکان برای عرضه فروش میوه و تره بار و برای حفظ و مرمت این مکان، 7 نفر بعنوان هئیت امنا انتخاب شدند اما بعد آن هیچ هزینه ای برای شارژ، هزینه نگهبان و حفظ این مکان پرداخت نشد.

وی توضیح داد: چندین بار جلسه گذاشتیم ولی چون حجره داران از این شرایط خسته شدند هیچ مراجعه ای نداشتند و ما نیز در بلاتکلیفی قرار داریم.

وی هدف از اجرای طرح آدینه بازار خودرو را فعالیت مالی در شهر و ارتقاء کاری و ماندگاری کار حجره داران اعلام کرد و گفت: اگر مسئولین شهر همتی داشته باشند قطعا در آینده شاهد رونق این مکان و اشتغالزایی برای جوانان این شهر خواهیم بود.

محسن افشار یکی دیگر از اعضای هیئت امنا و حجره دار میدان میوه و تره بار با اشاره به اینکه با احداث آدینه بازار خودرو شاهد مراجعت مردم از شهرهای اطراف و رونق این مکان خواهیم بود، گفت: با راه اندازی آدینه بازار خودرو در این مکان، دفترخانه نقل و انتقال، تعویض پلاک، کارشناس رنگ و دفتر هویت خودرو توسط نیروی انتظامی شکل خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که فعالیت خرید و فروش میوه و تره بار نیز در این مکان جوابگوی احتیاج این شهر بود، اضافه نمود: شهرهای همجوار از راه اندازی این مکان احساس خطر کردند و با دست اندازی هایی که به راه انداخته بودند به نیت خود دست یافتند و حالا سال هاست این مکان بدون استفاده باقی مانده است.

افشار رونق مالی این مکان را منوط به همکاری مسئولین شهر جویبار اعلام کرد و گفت: باید به معرفی این مکان به عنوان آدینه بازار خودرو اقدام کنیم و در روزهای آینده تمامی حجره داران را جمع و برای آینده روشن این مکان تصمیم خواهیم گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 517

به "پروژه ای میلیاردی که مخروبه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه ای میلیاردی که مخروبه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید