پامپئو به عبدالمهدی: آماده مصاحبه درباره حضور نظامیانمان در عراق هستیم

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق گفت که آمریکا آماده است در خصوص حضور نظامیان این کشور در عراق گفت وگوی جدی با مقامات این کشور داشته باشد.

پامپئو به عبدالمهدی: آماده مصاحبه درباره حضور نظامیانمان در عراق هستیم

به گزارش گروه سیاسی پایگاه اینترنتی مأوا، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق شامگاه دوشنبه (هفتم بهمن) گفت که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و عادل عبدالمهدی تلفنی در خصوص تحولات عراق مصاحبه نموده اند.

بر اساس بیانیه ای که دفتر عبدالمهدی منتشر نموده، دو طرف در این تماس در خصوص روابط دو کشور و محکومیت حمله راکتی دیروز به سفارت آمریکا در بغداد و تقویت اقدامات نیرو های عراقی برای حفاظت از سفارت خانه و پیگیری عاملان این حمله و تحویل آن ها به دست دادگاه مصاحبه و رایزنی کردند.

نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق بر اهمیت آرامش در منطقه و احترام همه کشور ها به حاکمیت ملی عراق و تصمیمات این کشور و عدم مداخله در امور داخلی عراق تأکید کرد.

به گزارش بغداد الیوم، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به نوبه خود گفت که کشورش آماده است در خصوص حضور نظامیان خارجی در عراق و همکاری برای تحقق حاکمیت این کشور مصاحبه های جدی ای داشته باشد.

رسانه های عراقی دیروز یکشنبه از اصابت چند راکت به محوطه و یکی از سازختمان های سفارت آمریکا در بغداد اطلاع دادند که به گفته بعضی رسانه ها در این حمله چند نفر آسیب دیدند.

عبدالمهدی این حمله را محکوم کرد و خواهان تحقیقات برای شناسایی عاملان این حمله و بازداشت آن ها و تحویلشان به دادگاه اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 685

به "پامپئو به عبدالمهدی: آماده مصاحبه درباره حضور نظامیانمان در عراق هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو به عبدالمهدی: آماده مصاحبه درباره حضور نظامیانمان در عراق هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید