پاسخ پوتین به ادعای توطئه بین المللی برای شیوع کرونا

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خبرنگاران : ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به سوالاتی پاسخ می دهد که از سوی مردم روسیه و در جریان جلسه پرسش و پاسخ زنده تایید شده است. در مجموع یک میلیون و 256 هزار و 48 سوال مطرح شده است. شعار جلسه پرسش و پاسخ امسال برنامه خط مستقیم با پوتین ، میانجی گری غیرضروری نام دارد. بر اساس آمارها، مهمترین موضوعات در این جلسه واکسیناسیون و مقابله با کروناست.

پاسخ پوتین به ادعای توطئه بین المللی برای شیوع کرونا

با ما همراه باشید و درباره آقای ابوالفضلی بیشتر بدانید.

به گزارش به نقل از ایسنا، خبرگزاری تاس گفت، پوتین امروز(چهارشنبه) نوزدهمین جلسه پرسش و پاسخ خبری زنده خود در دوران ریاست جمهوری اش را برگزار کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به سوالاتی پاسخ می دهد که از سوی مردم روسیه و در جریان جلسه پرسش و پاسخ زنده تایید شده است. در مجموع یک میلیون و 256 هزار و 48 سوال مطرح شده است. شعار جلسه پرسش و پاسخ امسال برنامه خط مستقیم با پوتین ، میانجی گری غیرضروری نام دارد. بر اساس آمارها، مهمترین موضوعات در این جلسه واکسیناسیون و مقابله با کروناست.

همه می توانند در روسیه از طریق یک برنامه خاص موبایل، وبسایت برنامه، به صورت پیامک، تلفنی یا حتی پیام چند رسانه ای سوالات خود را مطرح کنند.

او ابتدا با پرداختن به جزئیاتی درباره واکسیناسیون کرونا در روسیه در خصوص لزوم تلقیح شهروندان در میان جهش موارد کووید 19 گفت: من از واکسیناسیون اجباری حمایت نمی کنم و همچنان به این موضع خود پایبند هستم. او در خصوص تصمیم برخی مقامات محلی در خصوص اجباری ساختن واکسیناسیون ، به قانون مربوطه در سال 1998 اشاره کرد و گفت که منطقه ها حق دارند گروه های خاصی از شهروندان را موظف به واکسیناسیون در میان افزایش عفونت ها کنند.

وی گفت: از طریق ویروس کرونا می توان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد. همانطور که کشف شده متخصصان بارها این موضوع را گفته اند ، هم در تلویزیون و هم در اینترنت ... ما فقط با استفاده از واکسیناسیون می توانیم از شیوع بیشتر بیماری همه گیر جلوگیری کنیم. ما این فرصت را داریم ، چهار واکسن داریم ، بسیار پیشرفته هستند ، امن و نسبتاً موثر. بنابراین امیدوارم با ادامه واکسیناسیون تعصبات برخی از شهروندان ما از بین برود. به گفته رئیس جمهور روسیه ، هم اکنون حدود 23 میلیون نفر واکسینه شده در روسیه وجود دارد.

پوتین تاکید کرد که کارفرمایان حق ندارند افرادی را که به دلیل داشتن معافیت پزشکی واکسینه نمی شوند ، برکنار کنند. این غیرقانونی است بنابراین ، اگر معافیت پزشکی وجود داشته باشد ... هیچ کس حق درخواست واکسیناسیون را ندارد.

پوتین گفت که خود دو دوز واکسن اسپوتنیک وی دریافت کرده و هیچ عوارض جانبی نداشته و اکنون میزان آنتی بادی بدنش بسیار بالا است.

او گفت: من تصمیم گرفتم که خودم را با اسپوتنیک V واکسینه کنم. از من خواسته شد که نگویم چه واکسنی دریافت کرده ام ، تا نوعی مزیت رقابتی برای یک واکسن نسبت به واکسن دیگر ایجاد نشود. اما من می بینم که واقعاً سوالات زیادی وجود دارد. من فکر نمی کنم نمایش ویدیوی واکسن زدن آنقدر مهم باشد. 20 روز پس از دریافت عکس ها ، آزمایش خون من نشان داد که تعداد زیادی آنتی بادی ایجاد کرده است.

پوتین افزود: هیچ عارضه جانبی ، حتی تب شدید وجود نداشت.

به گفته رئیس جمهور روسیه هیچ توطئه بین المللی در ارتباط با کووید 19 وجود نداشته است و مردم را به گوش دادن به توصیه های متخصصان و تسلیم نشدن به شایعات دعوت کرد. پوتین تأکید کرد:لازم است به حرف افرادی که چیز زیادی در این مورد نمی فهمند و شایعه سازی می کنند توجه نکنید. کرونا در سراسر جهان اتفاق می افتد ،می گویند رهبران کشورها توطئه کرده اند، همه جمع شدند و توطئه کردند، این مزخرف است.

او گفت که روسیه تصمیم گرفت میزبان مسابقات فوتبال یورو 2020 با وجود پاندمی کرونا باشد زیرا این کشور باید به تعهدات خود عمل کند. البته اول از همه ، ما باید تعهداتی را که دولت برای سازماندهی این رویدادهای مهم ورزشی متعهد شده بود ، انجام دهیم.

رهبر روسیه در خصوص اوکراین هم گفت که این کشور را یک کشور غیر دوست نمی داند اما دولت تازه اوکراین رفتراهای غیردوستانه با روسیه دارد و این عملکرد را می توان با استفاده از سلاح های کشتار جمعی مقایسه کرد. او تاکید کرد: زلنسکی، رهبر اوکراین اجازه می دهد واشنگتن تصمیمات کلیدی در عرصه سیاسی اوکراین اتخاذ کند.

با این حال پوتین دیدار با زلنسکی را منتفی ندانست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1634

به "پاسخ پوتین به ادعای توطئه بین المللی برای شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ پوتین به ادعای توطئه بین المللی برای شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید