مجلس انگلیس خواهان مداخله ملکه درباره استقلال اسکاتلند شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خبرنگاران: اعضای مجلس انگلیس به نخست وزیر این کشور توصیه نموده اند که برای ممانعت از جدایی اسکاتلند از بریتانیا خواهان مداخله ملکه این کشور گردد.

مجلس انگلیس خواهان مداخله ملکه درباره استقلال اسکاتلند شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از دیلی تلگراف، پس از آنکه دومین نظرسنجی انجام شده نیز از حمایت مردم اسکاتلند از استقلال اطلاع داد دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس برای جلب حمایت ملکه انگلیس از اتحاد بریتانیا تحت فشار است.

یکی از اعضای مجلس انگلیس اعلام نمود که با توجه به نزدیک بودن نتایج نظرسنجی مداخله ملکه این کشور می تواند مشخص کننده باشد.

این درحالی است که ارزش پوند طی 10 ماه گذشته به پایینترین میزان خود رسیده است. این مسئله به اندازه ای جدی شده است که اعضای مجلس انگلیس به نخست وزیر این کشور هشدار داده اند که حضور وی در این سمت ممکن است به نتیجه این تنش بستگی داشته باشد، زیرا با جدایی اسکاتلند از 40 عضو مجلس کاسته خواهد شد.

ملکه انگلیس در سال 1977 نیز با یک سخنرانی و تاکید بر حفظ اتحاد از تفکیک بریتانیا ممانعت کرد. یکی از اعضای مجلس به تلگراف گفت: اکنون زمان مناسبی برای ملکه است تا باردیگر یک سخنرانی الهام بخش همانند سال 1977 ایراد کند.

نظرسنجی جدید موسسه تی ان اس حاکی از آن است که 39 درصد مردم اسکاتلند به استقلال این کشور از انگلیس رای منفی خواهند داد. این رقم در نظرسنجی قبلی این موسسه بیش از 45 درصد بوده است.

بر اساس این گزارش میزان حامیان استقلال اسکاتلند از انگلیس نیز در این نظرسنجی به بیش از 38 درصد رسیده است. این رقم نیز در نظرسنجی ماه گذشته به 32 درصد رسیده بود.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 488

به "مجلس انگلیس خواهان مداخله ملکه درباره استقلال اسکاتلند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس انگلیس خواهان مداخله ملکه درباره استقلال اسکاتلند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید