وجود بیش از 13 هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور، راه اندازی پویش بخشایش حسینی، نوید آزادی

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: 13 هزار و 500 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های کشور وجود دارند که هشت هزار و 500 نفر از آنان تک جرم بوده و واجد شرایط یاری هستند.

وجود بیش از 13 هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور، راه اندازی پویش بخشایش حسینی، نوید آزادی

سید اسدالله جولایی در گفت وگو با خبرنگاران در این رابطه اظهار کرد: مبلغ کل بدهی این زندانیان، دو هزار میلیارد تومان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های اجرا شده توسط نمایندگی ستاد دیه آذربایجان شرقی اشاره نمود و گفت: طی ارزیابی های اجرا شده، ستاد دیه آذربایجان شرقی رتبه چهارم در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کشور را دارد.

جولایی در ادامه به معافیت مالیاتی خیران ستاد دیه اشاره نمود و اضافه نمود: به استناد بخشنامه و به منظور جذب حداکثری مشارکت های مردمی در امر خداپسندانه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، 100 درصد وجوه اهدایی خیران از درآمد مشمول مالیات کسر می گردد.

وی در ادامه به اهمیت قوانین تصویب شده به همت ستاد دیه در کاهش جرایم و زندانیان جرایم غیرعمد اشاره نمود و گفت: با پیگیری های مستمر ستاد دیه طرح آنالیز، اصلاح و اجرای قانون اجباری بیمه شخص ثالث و همچنین اصلاح قانون صدور چک اجرا شده که نتایج بسیار خوبی در پی داشته است.

وی در این خصوص اعلام نمود: طرح اصلاحیه قانون مهریه و نفقه نیز با رعایت حقوق طرفین و طرح اصلاحیه در خصوص حوادث کارگاهی نیز در دست آنالیز هستند و در کوشش برای ایجاد اصلاحیه در این رابطه هستیم.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در ادامه از اجرای پویش بخشایش حسینی، نوید آزادی اطلاع داد و گفت: این پویش همزمان با راهپیمایی اربعین در راستای یاری به زندانیان جرایم غیرعمد اجرا می گردد و خیران برای مشارکت در این اقدام خداپسندانه می توانند یاری های نقدی خود را به وسیله شماره کارت 6037997599039345 یا وارد کردن کد دستوری #7777780 در تلفن همراه مبالغ را به حساب ستاد دیه کشور واریز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 397

به "وجود بیش از 13 هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور، راه اندازی پویش بخشایش حسینی، نوید آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود بیش از 13 هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور، راه اندازی پویش بخشایش حسینی، نوید آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید