واکنش ایران به اتهامات مطرح شده در بیانیه نشست کمیته عربی علیه ایران

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه نشست کمیته عربی در قاهره علیه ایران، گفت: از اینکه بعضی به جای تکیه بر قدرت کشورهای حوزه خلیج فارس، ادعاهای واگرایانه، بی پایه و غیر مستند در مورد امنیت منطقه ابراز داشته و ادعاهای بیگانگان را با عجز خویش مورد استقبال قرار می دهند، متاسفیم.

واکنش ایران به اتهامات مطرح شده در بیانیه نشست کمیته عربی علیه ایران

به گزارش خبرنگاران، سیدعباس موسوی روز پنچ شنبه در یک موضع گیری با رد اتهامات تکراری و مردود مطرح شده در بیانیه نشست دوازدهم کمیته عربی در قاهره علیه جمهوری اسلامی ایران، کوشش بی ثمر بعضی کشورهای عربی در طرح ادعاهای بی اساس را اصرار بر استمرار اشتباهات سیاسی گذشته دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران تکرار اتهامات بی اساس علیه حاکمیت ابدی بر جزایر سه گانه خود در خلیج فارس و فرافکنی بعضی کشورهای عرب ناکام در سیاست منطقه ای را دلیل ناتوانی آن ها در درک واقعیت های منطقه و دنیا می داند.

موسوی همچنین از اینکه بعضی به جای تکیه بر قدرت کشورهای حوزه خلیج فارس، ادعاهای واگرایانه، بی پایه و غیر مستند در مورد امنیت کشتیرانی در این پهنه حیاتی و مطرح شده از سوی بیگانگان را با عجز خویش مورد استقبال قرار میدهند، ابراز تاسف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اصرار بر اشتباهات بی حاصل گذشته را در شرایطی که منطقه نیازمند عقلانیت و واقع بینی است حرکت در مسیری غلط دانست که نتیجه ای جز افزایش مسائل در منطقه به دنبال نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 291

به "واکنش ایران به اتهامات مطرح شده در بیانیه نشست کمیته عربی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به اتهامات مطرح شده در بیانیه نشست کمیته عربی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید