هشدار چینی ها به کشورهای تحریم کننده بازی های المپیک زمستانی 2022

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سخنگوی وزارت امور خارجه چین به کشورهایی که قصد تحریم دیپلماتیک بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی 2022 را دارند، هشدار داد.

هشدار چینی ها به کشورهای تحریم کننده بازی های المپیک زمستانی 2022

به گزارش خبرنگاران، بازی های المپیک زمستانی 2022 از 2 ماه دیگر یعنی 4 تا 20 فوریه و پارالمپیک زمستانی نیز از 4 تا 13 مارس به میزبانی شهر پکن در کشور چین برگزار خواهند شد. تحریم دیپلماتیک بعضی کشورها از چند ماه قبل مطرح شد و لیتوانی اولین کشوری بود که اظهار داشت کاروانی را به این بازی ها اعزام نخواهد کرد. پس از این اقدام، کشورهای دیگری همانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و بریتانیا نیز عدم حضور در این رویداد بزرگ ورزشی را تایید کردند.

این مسئله واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه چین را در پی داشت. وانگ ون بین با بیان اینکه کشورها به صورت کورکورانه از آمریکا در این موضوع پیروی می نمایند، گفت: استفاده آمریکا، بریتانیا و کانادا از سکوی المپیک برای مسائل سیاسی یک اقدام نامحبوب و منزوی نماینده است و آنها بهای این اشتباه خود را خواهند پرداخت.

اقدام به تحریم بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی در حالی اجرا شده که شهر لس آنجلس در سال 2028 و شهر بریزبین در استرالیا در سال 2032 میزبان بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی خواهند بود.

بعلاوه موضوع تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی چین از سوی مسئولان کشور روسیه بی واکنش نماند؛ به طوری که استانیسلاو پوزنیاکوف رئیس کمیته المپیک روسیه این تحریم را بی معنا خواند. وی در این باره گفت: جنبش المپیک از جنبش های سیاسی فاصله می گیرد و این مسائل نیز منحصراً یک ماهیت سیاسی دارد، بنابراین نمی توانم به طور قطعی از این اظهارات حمایت کنم، زیر ما به خوبی به یاد داریم که کوشش های سیاسی و عدم شرکت ورزشکاران در المپیک های 1980 و 1984 به چه چیزهایی منجر شد.

در این میان کمیته بین المللی المپیک (IOC) نیز بارها ادعا نموده که بازی ها باید از نظر سیاسی بی طرف بماند. این نهاد عنوان نموده که بازی ها فراتر از سیاست است و انتظار می رود ورزشکاران کشورهایی که از نظر دیپلماتیک بایکوت می نمایند، در این رقابت ها شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1869

به "هشدار چینی ها به کشورهای تحریم کننده بازی های المپیک زمستانی 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چینی ها به کشورهای تحریم کننده بازی های المپیک زمستانی 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید