هشدار روسیه درباره استقرار سلاح های هسته ای آمریکا در خاک لهستان

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سناتور بلندپایه روس به مقامات آمریکایی هشدار داد تا از استقرار تسلیحات هسته ای در خاک لهستان صرف نظر نمایند و از تاریخ عبرت بگیرند، چرا که چنین اقدامی راه مستقیم به سمت یک بحران کارائیب دیگر خواهد بود.

هشدار روسیه درباره استقرار سلاح های هسته ای آمریکا در خاک لهستان

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از خبرگزاری نووستی، آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه به ایالات متحده هشدار داد که از استقرار سلاح های هسته ای در خاک لهستان صرف نظر نمایند و از مقامات فعلی آمریکایی دعوت کرد تا برای درک بهتر شرایط با تاریخ مربوط به بحران سال 1962 کارائیب آشنا شوند.

این سناتور امروز شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: کسانی در واشنگتن و ورشو رویای استقرار سلاح های هسته ای آمریکایی در خاک لهستان را در سر می پرورانند ، باید با تاریخ بحران 1962 دریای کارائیب آشنا شوند. به احتمال زیاد، آنها حتی در این باره هیچ چیز نمی دانند یا آن را فراموش نموده اند. استقرار چنین تسلیحاتی در لهستان، راهی صحیح برای پیشبرد فرایند اوضاع به سمت وضعیتی مشابه همان بحران خواهد بود.

بدین ترتیب پوشکوف به اظهارات سفیر آمریکا در لهستان واکنش نشان داد که در توئیتر خود نوشته بود: ایالات متحده ممکن است سلاح های هسته ای خود را از آلمان به لهستان منتقل کند، که به وضوح تعهدات خود را انجام می دهد، از خطرات این مسئله مطلع است و در جبهه شرقی ناتو واقع شده است.

سناتور روس یادآور شد: در مجلس آلمان مخالفت هایی با سلاح های هسته ای آمریکا اجرا شده است: سوسیال دموکرات ها خواهان خارج شدن آنها هستند، در حالیکه اتحاد دموکرات مسیحیان آلمان - حزب آنگلا مرکل مایل است این تسلیحات حفظ گردد. و سفیر ایالات متحده در ورشو پیشنهاد کرد که آنها در لهستان - یعنی نزدیک به مرزهای روسیه - مستقر شوند. به نظر می رسد مقامات آمریکایی تهدید زمستان هسته ای را بکلی فراموش نموده اند. آنها نمی دانند که بازی با اسباب بازی های هسته ای، هیچ برنده ای نخواهد داشت!

در اوایل ماه آوریل بعضی رسانه ها گزارش دادند که ایالات متحده نزدیک به 20 کلاهک هسته ای خود که در آلمان مستقر شده را مدرنیزه سازی نموده است. البته به طور رسمی، نه طرف آلمانی و نه آمریکایی ها استقرار این تسلیحات را تأیید نمی نمایند. در عین حال، پنتاگون از لزوم استقرار سلاح های هسته ای در خاک کشورهای ناتو خبر داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 944

به "هشدار روسیه درباره استقرار سلاح های هسته ای آمریکا در خاک لهستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه درباره استقرار سلاح های هسته ای آمریکا در خاک لهستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید