نگاه نژادپرستانه آمریکا و انگلیس به مبتلایان کرونا، غرب دور سیاه پوستان خط قرمز کشید

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، یک روزنامه عرب زبان در گزارشی با بیان اینکه غرب به مبتلایان کرونا نگاهی نژادپرستانه دارد، نوشت: بیمارستان ها سیاه پوستان را درمان نمی نمایند تا بمیرند.

نگاه نژادپرستانه آمریکا و انگلیس به مبتلایان کرونا، غرب دور سیاه پوستان خط قرمز کشید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، روزنامه رأی الیوم در گزارشی نوشت: فراگیری کروناویروس به ویژه در جوامع غربی در اوج خود قرار گرفته است، ولی رسوایی های نژادی آن شروع شده است و چهره پلید خود را نشان داده است.

محکومیت تحریم های آمریکا از سوی شورای جهانی کلیساها

این گزارش می افزاید: تحقیقات نشان داده در آمریکا، کشوری که به آزادی مشهور است سیاه پوستان بیشترین رنج را می کشند و میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا طبق آمارهای غیررسمی در میان این قشر زیاد است. همچنین بعضی منابع گزارش کردند که بیمارستان ها سیاه پوستان را درمان نمی نمایند و از آنها می خواهند تا برای درمان راهی خانه هایشان شوند تا بمیرند.

نژادپرستی از جنس کرونا در انگلیس

این روزنامه عرب زبان نوشت: ساختار بهداشتی انگلیس به طور کامل شکست خورده و باعث شده است که هزاران نفر از افراد مبتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست بدهند.این نظام سرمایه داری سراسر نژادپرست است و می خواهد جوامع غربی را از اقلیت های قومی به ویژه سیاه پوستان پاک سازی کند و نیز سالمندان را از میان بردارد. در چنین طرز تفکری افراد پا به سن گذاشته سر بار جوامع به شمار می فرایند و تمرکز آنها بر افراد سالم و قدرتمند است که می توانند برای جوامع مفید باشند.

رأی الیوم در این گزارش می افزاید: در موردی دیگر فردی انگلیسی و عربی الاصل اطلاع داد که در هنگام کار به عنوان پزشک به کرونا مبتلا شد و آن را به خانواده اش منتقل کرد. این در حالی است که هیچ راه درمانی جز مراقبت های پزشکی و قرنطینه وجود نداشت. این فرد پس از یک هفته آزمایش داد تا متوجه گردد آیا واقعاً به کرونا مبتلا است یا خیر؛ در حالی که منتظر جواب بود متوجه شد دستگاه اسکن خراب بوده و کار نمی کرد و این اختلال فنی باعث شد تا بسیاری از جواب ها را مسئولان بیمارستان منفی اعلام نمایند. این تنها یک مورد است و می تواند موارد متعدد و فاجعه باری در این زمینه وجود داشته باشد.

نژادپرستی و افراط گرایی در انگلستان باعث شده است این کشور درهای خود را به روی مهاجران ببندد و بیمارستان ها از درمان افراد مسن خودداری نمایند.

طبق این گزارش، نژادپرستی و افراط گرایی در انگلستان به حکومت این کشور منتقل و باعث شده است این کشور درهای خود را به روی مهاجران ببندد و در ساختار پزشکی با خودداری از درمان بعضی بیماران ازجمله سالمندان فاجعه ای دیگر رقم بزند. در آمریکا دونالد ترامپ پس از سه ماه اهمال کاری اعتراف کرد که سیاه پوستان کشورش بسیار رنج می کشند و کوشش کرد با آنها ابراز احساسات کند. این تظاهر و فریب افکار عمومی به این دلیل است که رئیس جمهور آمریکا کشورش را متعلق به سفیدپوستان می داند.

4106/4033/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 869

به "نگاه نژادپرستانه آمریکا و انگلیس به مبتلایان کرونا، غرب دور سیاه پوستان خط قرمز کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه نژادپرستانه آمریکا و انگلیس به مبتلایان کرونا، غرب دور سیاه پوستان خط قرمز کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید