نوسازی 50 هزار تاکسی فرسوده تا یک سال دیگر

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، گروه صنعتی ایران خودرو در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و براساس تفاهم نامه با اتحادیه تاکسی رانی شهری کشور 50 هزار تاکسی فرسوده را ظرف مدت یک سال نوسازی می نماید.

نوسازی 50 هزار تاکسی فرسوده تا یک سال دیگر

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علیرضا اسکویی، مدیر عملیات فروش ایران خودرو با اشاره به این که فرآیند اجرای تفاهم نامه نوسازی 50 هزار دستگاه تاکسی از مرداد ماه سال جاری شروع شده، گفت: تا به امروز دو هزار و 223 نفر در این طرح پیش ثبت نام نموده اند که از این تعداد 593 نفر واریز وجه انجام داده و خودروی 161 متقاضی نیز فاکتور شده است.

وی توضیح داد: هیات وزیران به منظور برطرف مسائل موجود در نوسازی ناوگان تاکسی رانی کشور و نیز برطرف مشکل مالکان تاکسی که برای نوسازی به اسقاط تاکسی فرسوده خود اقدام نموده اند، با شماره گذاری پنج هزار دستگاه خودروی تاکسی دارای استاندارد آلایندگی یورو چهار تا انتها مهر ماه سال جاری موافقت کردند.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو اظهار داشت: ایران خودرو پنج هزار تاکسی با استاندارد یورو چهار را تا انتها مهرماه سال جاری تحویل رانندگان تاکسی می دهد، 45 هزار دستگاه تاکسی دیگر نیز منتظر تصمیم مراجع ذی صلاح و ارایه مجوز فراوری و شماره گذاری خواهد بود.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ایران خودرو تنها شرکت خودروساز فراوری کننده خودرو های دوگانه سوز دارای شرایط لازم برابر استاندارد شورای عالی ترافیک برای ناوگان حمل و نقل کشور است، اضافه کرد: این شرکت در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، خودرو های سمند پایه گاز سوز ای. اف.7 و پژو 405 دوگانه سوز را تحویل رانندگان تاکسی می دهد.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو تاکید نمود: اجرای این طرح به صورت کلید به کلید بوده و رانندگان محترم تاکسی تا قبل از فاکتور، شماره گذاری و حمل خودروی تاکسی نو به نمایندگی محل تحویل، الزامی به تحویل تاکسی فرسوده به مراکز اسقاط ندارند، لذا نهایتا تحویل تاکسی نو ملزم به تحویل تاکسی فرسوده خواهد بود که می تواند در یک روز اتفاق بیفتد.

اسکویی تاکید نمود: اجرای این روش که با مشارکت و همکاری نزدیک دستگاه های مختلف از جمله راهور ناجا و وزارت کشور صورت می پذیرد، با وجود مسائل فراوان اجرایی، صرفا به منظور جلوگیری از قطع کسب درآمد تاکسی داران، تا انتها طرح ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1008

به "نوسازی 50 هزار تاکسی فرسوده تا یک سال دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی 50 هزار تاکسی فرسوده تا یک سال دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید