نحوه دریافت ویزای فوری عراق چگونه است؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ویزای فوری عراق برای کاروان های زیارتی (ویزای گروهی) و افراد شخصی (ویزای انفرادی) در حدود زمانی بین 2 الی 3 روز کاری صادر می شود. متقاضیان ویزای انفرادی بایستی به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی تهران رجوع نموده و متقاضیان ویزای گروهی در سایت شرکت سماح ثبت نام کنند.

نحوه دریافت ویزای فوری عراق چگونه است؟

خبرنگاران | سرویس عمومی - کشور عراق یکی از همسایگان غربی کشورمان است که به دلیل وجود عتبات عالیات (نجف اشرف، کربلا، سامرا، کاظمین) هر ساله میزبان مشتاقان زیارت اهل بیت (ع) است. همایش عظیم و جهانی پیاده روی اربعین که در سال های اخیر بسیار پرشور برگزار می گردد باعث شده تا متقاضیان زیادی برای دریافت ویزای عراق اقدام نمایند. همیشه افرادی هستند موارد مربوط به اخذ ویزا را در روزهای منتهی به روز اربعین انجام داده و احتیاج به ویزای فوری عراق پیدا خواهند کرد.

سفر به عتبات عالیات و کشور عراق در سال 98 بدون اخذ ویزا انجام خواهد گرفت.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر، به موضوع مورد علاقه خود برسید:

  • انواع ویزای کشور عراق
  • نحوه اخذ ویزای فوری عراق

انواع ویزای کشور عراق

مرجع صادرنماینده ویزای عراق برای شهروندان ایرانی، سفارت عراق واقع در تهران است. سفارت عراق با توجه به درخواست متقاضیان، ویزاهای مختلفی مانند ویزای زیارتی و ویزای متعدده یا اعتیادیه (ویزای کار کشور عراق) را صادر می کند.

ویزای زیارتی این کشور که بیشترین متقاضی را در ماه های محرم و صفر داشته خود نیز به دو نوع ویزای انفرادی و گروهی تقسیم بندی می شوند.

ویزای اعتیادیه: این ویزا معمولاً برای افرادی صادر می گردد که مشغول اجرای پروژه­های مالی و تجاری در خاک عراق هستند که مدت اعتبار این نوع ویزا سه ماه است. ویزای اعتیادیه، ویزای یک بار ورود است یعنی دارندگان آن فقط یک بار می توانند وارد عراق شده و سپس خارج شوند.

ویزای متعدده: معمولاً به افرادی تعلق می گیرد که مسئول اجرای پروژه­ای تجاری یا مالی در خاک عراق هستند. اعتبار ویزای متعدده نیز مانند ویزای اعتیادیه سه ماه است اما دارندگان ویزای متعدده برخلاف دارندگان ویزای اعتیادیه میتوانید چندین مرتبه وارد خاک عراق شوند.

ویزای زیارتی انفرادی: این نوع ویزا یک بار ورود است و مدت اعتبار آن سه ماه می باشد. مدت اقامت مجاز دارندگان این نوع ویزا در عراق حداکثر یک ماه است.

ویزای زیارتی گروهی: این ویزا برای یک گروه به صورت دسته جمعی صادر می گردد؛ یعنی دارندگان ویزای گروهی نمی توانند تک تک وارد عراق شده یا از آن خارج شوند؛ بلکه ملزم به سفر کاروانی هستند. ویزای گروهی هم مانند ویزای انفرادی، یک بار ورود است و سه ماه انقضا دارد. دارندگان این نوع ویزای زیارتی نیز حداکثر یک ماه می توانند در عراق اقامت داشته باشند.

نحوه اخذ ویزای فوری عراق

مدارک لازم برای اخذ ویزای عراق

  • اصل پاسپورت (حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد)
  • دو قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید

ویزای فوری عراق (انفرادی): متقاضیان اخذ ویزای فوری عراق انفرادی به جای مراجعه به سفارت این کشور باید به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی استان تهران مراجعه نمایند و پس از ارائه مدارک لازم درخواست اخذ ویزای انفرادی بدهند.

سازمان کارگزاری امور زیارتی پس از دریافت مدارک و درخواست، آنها را به سفارت عراق ارسال نموده و سفارت پس از آنالیز مدارک دریافتی به صدور ویزا اقدام می کند. (در صورت وجود نقص در مدارک ویزا صادر نگردیده و متقاضی برای رفع نواقص یه سفارت عراق رجوع نماید).

زمان اخذی ویزای فوری عراق (انفرادی): 48 تا 72 ساعت کاری

بیشتر بدانید: صدور گذرنامه فوری در مراکز پلیس +10

ویزای فوری عراق (گروهی): متقاضیان اخذ ویزای گروهی عراق نیز از مراجعه به سفارت این کشور بی احتیاج هستند. جهت دریافت ویزای گروهی بایستی ابتدا در سایت سامانه سماح ثبت نام و اطلاعات تمام اعضای گروه را ثبت کرد.

شرکت سماح بعد از تایید درخواست، با متقاضی تماس گرفته تا با مراجعه حضوری به شرکت، مجوز اخذ ویزای گروهی را دریافت کند. در مرحله بعد متقاضی باید با مراجعه به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی و ارائه مدارک تمام اعضای گروه، تقاضای اخذ ویزای گروهی دهد. کارگزاری امور زیارتی استان تهران، مدارک دریافتی را به سفارت عراق فرستاده و سفارت پس از تایید مدارک، ویزای گروهی را صادر می کند.

نکته: اگر نقصی در مدارک وجود داشته باشد از صدور ویزا خودداری می کند تا متقاضی به سفارت مراجعه نماید و برای رفع مشکل اقدام کند. توجه داشته باشید که حتی اگر فقط مدارک یکی از اعضا هم ایراد داشته باشد؛ ویزا صادر نخواهد شد؛ مگر اینکه فرد مذکور را از فهرست حذف کنید یا مشکل موجود را رفع نمایید.

زمان اخذی ویزای فوری عراق (گروهی): 48 تا 72 ساعت کاری

منبع: setare.com
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1402

به "نحوه دریافت ویزای فوری عراق چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه دریافت ویزای فوری عراق چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید