نحوه حمایت دولت از کسبوکارهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، آنالیز لایحه بودجه 1400 نشان می دهد که دولت برای سال آینده برنامه ای جهت حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته است.

نحوه حمایت دولت از کسبوکارهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، بر اساس بند الف تبصره 18 لایحه بودجه 1400، به دولت اجازه داده می گردد اعتبارات مندرج در جدول تبصره (14) این قانون را در قالب وجوه اداره شده؛ یارانه نرخ سود، یاری بلاعوض با تسهیلات بانکی حسب مورد ترکیب و برای اجرای برنامه های جهش فراوری، ایجاد اشتغال مولد و تثبیت اشتغال موجود، یاری به کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کووید 19، اجرای سیاست های بازار کار و تکمیل اجرای برنامه های بند (الف)، تبصره (18)، قوانین بودجه سال های 97، 98، 99 کل کشور هزینه کند.

برنامه های موضوع این بند به پیشنهاد مشترک هر یک از دستگاه های اجرایی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می گردد و به تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور می رسد.

آئین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهاد کشاورزی، کشور و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک مرکزی تهیه می گردد و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1287

به "نحوه حمایت دولت از کسبوکارهای آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه حمایت دولت از کسبوکارهای آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید